ASK pēc pirmā, Dobele pēc astotā titula, sieviešu komandām otrā iespēja

940A0429

Šodien sērijas cīņas par zelta medaļām uzsāks gan SyotTip handbola virslīgas, gan sieviešu handbola virslīgas finālu komandas. Vīriešu konkurencē tās ir ZRHK Tenax Dobele, kura dosies pēc sava astotā čempionu titula, kā arī ASK Zemessardze/LSPA, kuriem šī būs pirmā iespēja izcīnīt zelta medaļas. Sieviešu handbola virslīgā finālā spēlēs SK Latgols un LSPA handbolistes, pēdējo deviņu gadu laikā abām komandām ir izdevies pa reizei kļūt par valsts čempionēm, šajā sezonā visas iespējas titulu skaitu dubultot.

Finālisti skaitļos: ZRHK Tenax Dobele – ASK Zemessardze/LSPA

  • Pēdējo desmit gadu laiku ZRHK Tenax Dobele par Latvijas čempioniem ir kļuvuši septiņas reizes, turpretim ASK Zemessardze/LSPA komanda nav finišēju augstāk par 5. vietu.
  • Šajā sezonā ZRHK Tenax Dobele ir aizvadījuši 24 regulārās spēles Baltijas Handbola līgā, kā arī divas ceturtdaļfināla spēles. Kopējā BHL sezonas bilance – 13 uzvaras, 12 zaudējumi un viens neizšķirts. SynotTip handbola virslīgas spēlēm dobelnieki pievienojas pusfinālos, kur viņu pretinieki bija Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti. Abās spēlēs gūtās uzvaras garantēja vietu finālā.  
  • ASK Zemessardze/LSPA SynotTip handbola virslīga regulārajā sezonā aizvadīja 21 spēli un tikai vienā atzina pretinieku komandas pārākumu (pret HK Vaiņode). Sezonas turpinājumā rīdziniekiem divas uzvaras ceturtdaļfināla spēlēs pret HK Vaiņode un vēl divas pusfinālā pret HK Ogre/Hydrox.
  • ZRHK Tenax Dobele komandas sastāvā 25 BHL spēlēs 113 vārtus guva Ņikita Pančenko, bet 98 vārti (26 spēlēs) Antonam Šuleiko. SynotTip handbola virslīgas pusfinālā divās spēlēs pa 12 vārtiem guva Emīls Kurzemnieks un Antons Šuleiko.
  • ASK Zemessardze/LSPA komandā 25 šīs sezonas spēlēs 151 vārtu guvis Ingus Kristiāns Jonuška.
  • Šajā finālsērijā lielu lomu spēlēs ne tikai laukuma spēlētāji, bet arī vārtsargi. ASK Zemessardze/LSPA vārtus sargā – Raitis Puriņš, Kaspars Piševs, Ivo Čižauskis. Savukārt ZRHK Tenax Dobeles komandu no zaudētiem vārtiem glābj – Mārtiņš Ozoliņš, Uldis Jansons un Ritvars Putra.

Finālisti skaitļos: SK Latgols – LSPA

  • Gan SK Latgols, gan LSPA handbolistes pēdējo deviņu sezonu laiku pa reizei ir kļuvušas par Latvijas čempionēm. LSPA to izdarīja 2013. gadā, bet SK Latgols – tas izdevās 2015. gadā.
  • Šajā sezonā abas komandas ir aizvadījušas 14 regulārās sieviešu handbola virslīgas spēlēs. LSPA komanda aizvadījusi arī divas ceturtdaļfināla un divas pusfināla spēle, bet SK Latgols komanda regulāro sezonu noslēdza otrajā vietā, uzreiz iekļūstot pusfinālā. LSPA komanda līdz šim aizvadījusi 18 spēļu, savukārt SK Latgols – 16 spēles. LSPA komandas bilance – 10 uzvaras, septiņi zaudējumi un viens neizšķirts. SK Latgols komanda līdz šim izcīnījusi 11 uzvaru, četrus zaudējums un vienu reizi spēlēja neizšķirti.
  • LSPA komandas sastāvā visās 18 spēles 117 vārtus guvusi Anna Pudovska, savukārt Kristīne Dzenīte 13 aizvadītājās spēlēs izcēlusies ar 115 vārtu guvumiem. SK Latgols komandas sastāvā Arinai Zaharānei 90 precīzi metieni (16 spēlēs), bet Madarai Cibuļskai 15 spēlēs 80 gūti vārti.

SynotTip handbola virslīgas spēles tiešraide pieejama Youtube kontā – https://www.youtube.com/c/SynotTipHandbolavirslīga, kā arī
Sportacentrs TV – https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/ un TV4 televīzijas kanālā.

Sieviešu handbola virslīgas finālspēles tiešraide LHF Youtube kontā – https://www.youtube.com/user/lvhandball

Spēļu kalendārs

21.05.ZRHK Tenax Dobele – ASK Zemessardze/LSPA (spēle par zeltu)14:00Dobele
SK Latgols – LSPA (spēle par zeltu)14:00Ludza
22.05.REIR/Dobele SS – Stopiņu PHK (spēle par 3. vietu)14:00Dobele
28.05.LSPA – SK Latgols (spēle par zeltu)13:00Rīga
ASK Zemessardze/LSPA – ZRHK Tenax Dobele (spēle par zeltu)17:00Rīga
29.05.ZRHK Tenax Dobele – ASK Zemessardze/LSPA (spēle par zeltu)18:00Dobele