“ASK/LSPA” uz sezonas turpinājumu skatās cerīgi

IMG_2426

Tāpat kā citas SynotTip handbola virslīgas komandas, arī komanda “ASK/LSPA” bija spiesta ņemt pārtraukumu no spēlēm gandrīz piecu mēnešu garumā, jo Latvijas čempionāts Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu dēļ tika apturēts.

Par to, kā šajā laikā komanda “ASK/LSPA” uzturēja fizisko formu un gatavojās brīdim, kad čempionāts atsāksies, stāsta komandas galvenais treneris Andris Ulāns: “Treniņprocesu nevienā brīdī tā īsti nepārtraucām. Sākotnēji pēc čempionāta apturēšanas trenējāmies klātienē, tomēr no decembra vidus līdz pat februārim aizvadījām treniņus attālināti. Tas, iespējams, nedaudz apgrūtināja treniņu procesu spēlētājiem, tomēr cerams, ka arī individuāli ir izdevies sagatavoties. To redzēsim laukumā.”

“Šajā periodā mūsu treniņprocesam ir piesaistīts vispārējās fiziskās sagatavotības treneris Jānis Lācis, kurš aktīvi darbojas ar komandu. Es šobrīd esmu ļoti apmierināts ar viņa darbu, un agri vai vēlu no šīs sadarbības ir jānāk rezultātam,” par papildspēku piesaistīšanu komentē Ulāns.

Nesaistīti ar apgrūtināto treniņprocesu arī pats Andris Ulāns traumas dēļ, kas nebija saistīta ar komandas darbību, nonāca uz “rezervistu soliņa”: “Es pats arī divus mēnešus kā treneris biju izkritis no treniņprocesa, jo biju uz slimības lapas. Šajā laikā manus pienākumus uzņēmās spēlētāji Kristers Rihards Ozols un Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs. Paldies viņiem par to! Beidzot arī pats varu pievienoties komandai klātienē.”

Andris Ulāns komentē, ka izmaiņas “ASK/LSPA” komandas sastāvā gandrīz nav, ar vienu izņēmumu. Komandu ir atstājis viens pamatsastāva spēlētājs Elvis Vilsons, kurš šogad personīgu iemeslu dēļ dalību komandā neturpinās.

Ulāns arī norāda, ka šis Covid-19 laiks ir devis vielu pārdomām par spēļu un handbola organizēšanu. Šajā laikā, kad Ministru kabinets bija noteicis, ka spēlēt drīkst tikai profesionāli sportisti, kuriem tas ir pamatdarbs, citi sporta veidi, kuros līdzīgi kā handbolā ir tikai daži profesionāļi un lielākā daļa amatieri, savus čempionātus tomēr turpināja.

“Skatoties uz citiem sporta veidiem, ir skaidrs, ka Latvijā tādu profesionālu līgu nemaz nav, izņemot futbolu. Tajā pašā basketbolā visas komandas nemaz nav profesionālas, arī hokejā un volejbolā tas pats, bet kaut kā viņi tomēr ir spējuši savus čempionātus turpināt. Nezinu, ar mānīšanos vai bez, bet viņi to ir darījuši. Līdz ar to rodas jautājums, kāpēc mēs nevarējām turpināt spēlēt, jo daudz neatšķiramies. Jāsaka, kā ir – mēs esam neuzņēmīgi. Pirmkārt, jau klubos nevaram sakārtot savas lietas, un laikam arī federācijā tas ir grūti. Cilvēki baidās uzņemties atbildību, un līdz ar to mēs esam tādi, kādi esam, un tas arī ir radījis šo garo pauzi. Katrā ziņā, par to būtu nākotnē jādomā un jāatskatās uz šo laiku, lai mēs visi sakārtotu savas lietas”, komentē Ulāns. 

Viens no komandas līderiem, kā arī šī gada debitants Latvijas nacionālajā vīriešu handbola izlasē Kristers Rihards Ozols intervijā ar Nacionālo Bruņoto spēku preses dienestu par sezonu izsakās šādi: “Sezonu līdz šim varētu raksturot vienā vārdā – īsa. Kopā aizvadījām tikai sešas spēles. Ar Dobeli un Rīgas “Celtnieku” spēkoties bija grūti, taču pārējās spēles bija spraigas, kur uzvaru varēja izcīnīt kā viena tā otra komanda.”

Kā jau minēts, treniņprocesā tika ieviestas izmaiņas, un arī Ozols atzinīgi novērtē Jāņa Lāča sadarbību ar komandu: “Šajā laikā liels palīgs komandai bija un joprojām ir fizioterapeits un zemessargs Jānis Lācis. Viņa vadībā trenējāmies mājās 5-6 reizes nedēļā, daudz vairāk nekā ierasts skrējām krosus, veidojām gan bāzes izturību, skrienot aerobās pulsa zonās, gan attīstījām pārējās sistēmas ar intervālu skrējieniem. Kopā ar vēl dažiem komandas biedriem periodiski atradām laiku trenēties pat divreiz dienā. Šis bija piemērots laiks, lai sevi attīstītu tieši fiziski. Nu jau vairāk nekā mēnesi esam atpakaļ zālē.” 

Šajā laikā, kā jau daudzus Latvijas un pasaules iedzīvotājus, arī Kristeru Rihardu Ozolu skāra Covid-19 vīrsuss: “Pats šajā periodā arī paspēju izslimot Covid vīrusu, kas lika mainīt treniņplānu, taču šobrīd jūtos ļoti labā formā.”

Par sezonas turpinājumu Ozols atzīmē, ka visus sagaida interesantas spēles: “Skats uz sezonas turpinājumu ir cerīgs, kaut arī šajā periodā komandu atstāja vērtīgs spēlētājs Elvis Vilsons. Domāju, ka mūs sagaida pietiekami interesantas spēles. Esam ieguldījuši diezgan daudz darba, kas jāpārvērš pozitīvā rezultātā, un tieši to arī centīsimies darīt, sākot jau ar šo sestdienu spēlē pret Dobeles “Tenax”.”

Šodien, 20. martā, pulksten 15.00, ar Dobeles “Tenax” un “ASK/LSPA” savstarpējo spēli atsāksies SynotTip handbola virslīgas čempionāts. Šī būs sezonas otrā cīņa starp komandām. Uzvaru pirmajā spēlē guva dobelnieki ar rezultātu 36:20. Šodienas spēli kā ierasts būs iespējams vērot SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, kā arī Latvijas Handbola federācijas mājas lapā handball.lv

Video tiešraide: “Tenax” – “ASK/LSPA” 20.03.2021. 15:00


Pilnais spēles ieraksts: “ASK/LSPA” – “Tenax” 17.10.2020.