Sieviešu izlase 04.07.2022 23:05

U16 sieviešu izlase piekāpjas gan Slovēnijai, gan Francijai

DSC_3055

Latvijas U16 sieviešu handbola izlase Zviedrijas pilsētā Gēteborgā šodien uzsāka dalību EHF “Euopean Open”, aizvadot divas spēles.

Pirmajā spēlē Latvijas izlase visai pārliecinoši piekāpās Slovēnijas vienaudzēm – 12:29, bet vēlajā vakara spēlē atzina Francijas valstsvienības pārākumu – 17:36.

Slovēnija – Latvija           29:12 (15:7)
Slovēnija – Ivanovic 5, Ermenc 4, Pgorelc 4, Cvikl 3, Kostovska 2, Rakovec 2, Erceg 2, Anzel 2, Djordjic 2, Nagode 1, Krevh 1, Pirtovsek 1
Latvija – Ziediņa 5, Lielā 3, Konušeka 2, Dūma 1, Laurenova 1

Latvijas – Francija            17:36 (9:18)
Latvija –
Virubka 6, Lielā 5, Bilkšte 4, Koņušeka 1, Ziediņa 1
Francija –
Injai 6, Kingue 6, Koestner 4, Chantelly 4, Senant 3, Ollivier 3, Samai 2, Marty 2, Alcee 2, Arotcarena-Rosas 2, Gros 2  

Larisa Veinberga, U16 sieviešu izlases galvenā trenere
“Vēlos atzīmēt meiteņu cīņassparu, gribasspēku un saliedētību abās spēlēs. Viens ir skatīties no malas vai pie televizora, kad spēlē Francija un baudīt spēli, bet pavisam kas cits ir spēlēt pašam. Mums ir ļoti daudz ko mācīties no šādām valstīm. Pirmā spēle pret slovēnietēm bija ļoti nervoza, varēja redzēt, ka meitenes ir sabijušās, šķiet, ka viņām bija pat bail mest pa vārtiem. Pirmā spēle bija mūsu ugunskristības šajā turnīrā. Pret Franciju jau bijām daudz drošākas un pārliecinātākas. Pirmās desmit spēles minūtes, kamēr vēl bijām fiziski ‘svaigas’ un uz emociju fona, spēlējām līdzīgu handbolu.

Protams, ka var redzēt gan auguma pārsvaru, gan spēlētāju resursu iespējas citās valstīs, arī spēļu līmeni – tas nav salīdzināms ar mums. Mums ir, kur augt, augt un augt. Tomēr esmu apmierināta ar komandas spēli uzbrukumā – mums izdevās izveidot situācijas un tās arī realizēt.

Tāpat liels prieks, ka, mainot sastāvu un laukumā laižot otro sastāvu, meitenes vēlējās sevi pierādīt, cīnījās un viņām arī daudz kas izdevās. Kopumā par meitenēm varu pateikt tikai to labāko, ņemot vērā visus apstākļus, viņas dara visu, ko var, lai katru spēli aizvadītu cienīgi.”

Rīt Latvijas U16 izlasei vēl divas apakšgrupas spēles – plkst., 10:00 pret Rumāniju, bet 14:30 pret kaimiņvalsti Igauniju. A apkašgrupas līderes ar divām uzvarām divās spēlēs ir Francijas un Rumānijas handbolistes, viena uzvara un viens zaudējums Slovēnijai, bet Latvijas un Igaunijas valstvienībām katrai pa diviem zaudējumiem.