Federācija 28.07.2022 10:00

Starp pagātni un nākotni

11.v1

Augusta sākumā Rīgā gaidāmi divi interesanti handbola notikumi. No 8. līdz 14. augustam “RIMI Olimpiskajā centrā” varēsim ieskatīties nākotnē. – Latvijas U 18 jaunieši apakšgrupu spēlēs mērosies spēkiem ar Kosovas, Ziemeļmaķedonijas un Turcijas vienaudžiem.

Savukārt pāris dienas iepriekš, jau 6. augustā, plkst. 16:00, Baldones stadionā norisināsies tradicionālais (trešais) handbola turnīrs pagātnes versijā – 11:11 uz zālāja laukuma un futbola vārtiem.

Šādu rokas bumbas (tieši šādi šī spēle ir minēta piecdesmito gadu Latvijas PSR presē) versiju spēlēja no 50-to gadu vidus līdz 60-to gadu sākumam, līdz to izkonkurēja mūsdienās pazīstamais handbola modelis – 7:7. Interesanti, ka pirmo Vissavienības sacensību, kuras notika 1955. gada septembrī, uzvarētāji septiņu vīru komandu konkurencē bija mājinieki – Rīgas “Daugavas” sportisti.   Dāmām piecu komandu konkurencē mūsējās ierindojās 3. vietā.

Šajā gadā Baldonē gaidām vairākas jauktās komandas (laukumā vienlaikus vismaz divas dāmas) no Latvijas (Ludza, Jūrmala, RPI, UNION), Lietuvas un varbūt arī Igaunijas. Spēlētāji galvenokārt pieredzējušie, kuriem U 18 vecuma grupa jau divas līdz trīs reizes aiz muguras, taču demokrātiskie noteikumi neizslēdz dalību arī jauniešiem. Piemēram, aizvadītajā gadā UNION apvienotās komandas sastāvā spēlēja Krišjānis Ķuzulis, savulaik viena no pasaulē labākā handbola tiesneša Jāņa Ķuzuļa mazdēls.  Jāpiebilst, ka J. Ķuzulis ir viens no dažiem šajā zāliena pusē esošajiem, kuri piedalījušies rokas bumbas 11:11 oficiālajā spēlē.

Tātad, spēlēt varoši un griboši, vai tie, kuri vēlas izbaudīt reizi gadā notiekošu handbola pasākumu, tuvi un pietuvināti handbolam, un visi citi interesenti ir laipni gaidīti sestdien, 6. augustā, Baldones stadionā – Stadiona ielā 1.

Pēc tam, no pirmdienas – uz “RIMI Olimpisko centru”, atbalstīt mūsu U18 jauniešus!

Kā vienmēr lielie, lielie, lielie paldies atbalstītājiem:

GMT BEAUTY, Baldones sporta kompleksam, Latvijas Handbola federācijai, Watermelon, Albert Berner, EGANN, FRISTADS, kā arī –  pasākuma idejiskajam tēvam Ronaldam Pambakeram.

P.S. Un vēl nākas atkārtot nedaudz mantras: “Cik lielisks laiks bija 7.08.2022 Baldonē no plkst., 15:00 – līdz 8.08.2022 plkst., 12:00!” un, protams, paldies galvenajam REŽISORAM, kurš šo mantru ir spējīgs realizēt, ja to atkārtosim pietiekami daudz reizes!

Un atgādinu – šī tradicionālā kausa izcīņas jubilejas – jau trešā reize!

Kā vēstī sena nopietno handbolistu paruna: “Grēks nav nevarēt. Grēks ir varēt, bet negribēt!”

Informāciju sagatavoja: R.Pambakers