Federācija 23.09.2022 09:44

Rihards Leja: “Jāpierāda, ka esam laba komanda ne tikai ‘uz papīra'”

281257163_525336639238376_3156083195071996349_n

Latvijas Handbols federācijas 2022./2023. gada handbola sezona sākas rīt. Spēli aizvadīs ne tikai 1. līgas komandas – RPI-S un ONSC/HK Ogre komandas, bet arī ASK Zemessardze/LSPA un HK Ogre/Hydrox komandas. Abas spēles norisināsies NBS Sporta kluba zālē (Krustabaznīcas iela 9). Attiecīgi pulksten 14:30 un 17:00.

ASK Zemessardze/LSPA un HK Ogre/Hydrox spēle tiek saukta par derbiju, Ogres revanša iespēju utt., bet ko patiesībā domā pašas komandas un cik viņiem sezonas pirmā spēle ir svarīga? To pastāstīja HK Ogre/Hydrox spēlētājs Rihards Leja un ASK Zemessardze/LSPA spēlējošais treneris Kristers Rihards Ozols.

Rihards Leja, HK Ogre/Hydrox komandas spēlētājs

“- Pirms sezonas atklāšanas spēles komandā valda pozitīvs noskaņojums. Pamazām turpinām saspēlēties un sajust mūsu komandas spēli. Šobrīd vēl neesam noslēguši savu gatavošanos sezonai, dažādu iemeslu dēļ (ģimenes pieaugumi, darba jautājumi), treniņus ne vienmēr aizvadām optimālajā sastāvā. Tikai pēdējās nedēļas beidzot esam visa komanda kopā, pilnvērtīgi trenējamies un sākam saspēlēties. Mēs noteikti neliekam uzsvaru uz sezonas sākumu un pirmo spēli virslīgā, vairāk koncentrējamies Baltijas līgas sezonai, uz kuras sākumu, ceram, būt pilnībā gatavi.

– Runājot par spēli pret ASK komandu, manuprāt, mums tas nav principiāli. Domāju, tikai sezonas noslēgumā varēsim runāt par principiālām spēlēm. Atminoties pagājušās sezonas noslēgumu – visu iespēto esam apdomājuši, ‘sagremojuši’ un izdarījuši pareizos secinājumus. Tas jāpierāda sezonas gaitā.  

– Mūsu komandas mērķi ir Latvijas čempionāta zelts un Baltija līgas Play-Off. Lai to sasniegtu, mūsu spēlei noteikti jābūt stabilākai un mazāk ārējo faktoru ietekmētai, tad rezultāti neizpaliks. Centīsimies realizēt mūsu komandas potenciālu, lai tik bieži nav jādzird – “esam laba komanda tikai “uz papīra””.

– Mani personīgie mērķi ir apvienot ģimeni, darbu un handbolu, nezaudējot spēju būt konkurētspējīgam. Sasniegtie rezultāti būtu kā pievienotā vērtība, bet šobrīd, tas nav pašmērķis.”

Rihards Kristers Ozols, ASK Zemessradze/LSPA komandas spēlētājs un treneris

“- Pirms jaunās sezonas ir jūtams patīkams uztraukums, esam spēruši soli uz priekšu un beidzot spēlēsim arī Baltijas handbola līgā. Aizvadītā sezona bija līdz šim vienīgā pēc, kuras tiešām gribējās paņemt pauzi un atpūsties. Pēc sezonas bija nogurums un kopumā labi padarīta darba sajūta. Šogad apmēram mēnesi atpūtāmies, taču turpmāk bez izmaiņām – mērķtiecīgs darbs, lai kļūtu labāki!

– Gatavošanās sezonai bija laikietilpīga un ļoti darbīga, pat nogurdinoša. Pats noteikti pēc iespējas ātrāk gaidu, kad tiks nokārtotas visas formalitātes, sāksim spēlēt un varēs veltīt visu savu enerģiju komandas spēles pilnveidošanā, nevis tehnisko procesu sagatavošanai.

– Pirmajai spēlei, visticamāk, būs neliela ietekme uz sezonas galarezultātiem, taču pirmā spēle, manuprāt, ir ļoti svarīga komandas kopējās atmosfēras veidošanā uz visu gaidāmo sezonu, tāpēc ceru, ka iesāksim spēcīgi un pēc spēles būsim labā garastāvoklī.

– Mans un komandas kopējais mērķis šosezon ir atkal spēlēt Latvijas čempionāta finālā un Baltijas līgas sezonā iekļūt izslēgšanas spēlēs. Domāju, pavisam reāli. Paša personīgie mērķi atsavinās no kopējiem komandas mērķiem – jebkādā veidā palīdzēt komandai sasniegt kopējo mērķi. Protams, gribu spēlēt arī izlasē, tas vienmēr ir bijis top mērķis un diez vai tuvākajā laikā tas mainīsies.”

Šīs nedēļas nogales spēļu kalendārs

KomandasLaiksVieta
24.09.
RPI – S – ONSC/HK Ogre14:30NBS Sporta klubs
ASK Zemessardze/LSPA – HK Ogre/Hydrox17:00NBS Sporta klubs
Polva Serviti – ZRHK Tenax Dobele (BHL)17:00Igaunija
25.09.
HK Ogre/Hydrox – SK Latgols13:00Salaspils

Spēlēs iespējams apmeklēt klātienē. Spēļu video tiešraides pieejamas LHF un BHL Youtube kontos:
LHF – https://www.youtube.com/user/lvhandball
BHL – https://www.youtube.com/channel/UCbg71yyUt9Klen35TVlN99Q