Vīriešu izlase 29.12.2021 13:40

RD kauss: Lietuva uzvar Latvijas klubu izlasi un izcīna 3. vietu

7

Vakar Latvijas klubu izlase ar rezultāti 22:29 piekāpās Igaunijai, bet lietuvieši sīvā cīņa atzina Latvijas izlase pārākumu – 35:34. Šodiena abas komandas tikās laukumā, lai cīnītos par 22. Rīgas Domes kausa bronzas medaļām. Šajā spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Lietuvas izlase, izcīnot 3. vietu Rīgas Domes kausā.

Šīs dienas spēles rezultātu atklāja Lietuvas valstsvienība ar precīzu Lukas Simenas metienu – 1:0. Latvijas klubu izlasei pirmos vārtus guva Aliaksei Haisa. Spēles turpinājuma Lietuvas izlase apliecināja savu favorītu statusi īsā laikā panākot 6:2. Vārtos vairākkārt lieliski spēlēja Mārtiņš Ozoliņš, atvairot pretinieku metienus, tomēr pretējā laukumā pusē latviešiem vārtus gūt neizdevās, uz gandrīz septiņām minūtēm ‘iesprūstot’ pie 3 gūtajiem vārtiem. Līdz vārtus divas reizes pēc kārtas izdevās gūt Kristeram Plūmem, panākot 5:9. Lietuvas izlase pirmajā puslaikā turpināja būt rezultatīva, un sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām bija guvusi jau 18 vārtus (10:18). Ejot atpūtā – 12:22 Lietuvas izlases labā.

Otrajā puslaikā Lietuvas izlase pārliecinoši palielināja rezultāta starpību un pēc spēlētām 15 minūtēm rezultāta starpību bija dubultojuši – 36:18. Spēlēs pēdējās minūtes bija vairs tikai formalitāte un pieredzes gūšana mūsu izlases gados jaunajiem spēlētājiem. Spēles rezultāts – 24:45 Lietuvas izlases labā.

Arnolds Straume, Latvijas klubu izlases galvenais treneris
“Spēle nebija laba, bet puiši cīnījās. Es to uztver, kā labu pieredzu, jo ne katru dienu var spēlēt pret Eiropas čempionāta dalībniekiem, un puišiem tā arī pateicu, ja viņi kaut mazliet ‘paņems’ no šīm spēlēm, arī tas būs labi. Slikta pieredze arī ir pieredze.”

Rauls Serafimovičs, Latvijas klubu izlases spēlētājs
“Piekāpāmies Lietuvas izlasei, bet nav nekādu šaubu, ka viņi ir spēcīgāki par mums gan fiziski, gan tehniski. Uzskatu, ka kopumā šīs divas spēles nospēlējam labi, ja ņem vērā, ka tikai divas dienas pirms turnīra tikām ‘savākti’ vienā komandā. Cepuri nost džekiem, nocīnījāmies, tagad tikai uz priekšu.”

Latvijas klubu izlase – Lietuva    24:45 (12:22)