Vīriešu izlase 28.12.2021 22:19

RD kauss: Latvija uzvar ‘pendelēs’

43

Otrajā šīvakara spēlē Latvijas izlase spraigā cīņā izcīnīja uzvaru pār Lietuvas izlasi – 35:34.

Pirmos vārtus Latvijas izlases sastāvā guva komandas līderis Dainis Krištopāns, savukārt lietuvieši savus pirmos vārtus guva tikai pēc spēlētām trīsarpus minūtēm. Spēles turpinājumā rezultāts auga pakāpeniski te vienai, te otrai komandai atrodoties vadībā. Pirmajā puslaikā lielisku spēli Latvijas izlases vārtos aizvadīja Edgars Kukša, vairākkārt glābjot Latvija izlasi no vārtu zaudējumiem. Otrā puslaika beigās savus pirmos vārtus Latvijas pieaugušo izlasē guva debitants – Renārs Grebeņņikovs. Puslaikā Latvijas izlase devās esot nelielā vadībā – 14:12.

Otrajā puslaikā pirmajās divās minūtes Lietuvas izlase spēja gūt divus bez atbildes vārtus un izlīdzināt rezultāta starpību – 14:14. Nākamos Latvija izlases vārtus guva komandas kapteinis Ingars Dude, izvirzot Latvijas komandu vadībā ar rezultātu 15:14. Arī otra puslaikā pirmajā daļā nevienai no komandām neizdevās iegūt nopietnu pārsvaru, rezultātam balansējot starp +/- viens un neizšķirtu. Pēc spēlētām 15 minūtēm – 24:23 Lietuvas izlases labā. Turpmākās 10 minūtes uz rezultāta tablo trīs reizes vadībā bija Lietuvas izlase, tikpat reižu Latvijas, bet neizšķirtu rezultātu tablo vēstīja – sešas reizes. Spēles pēdējās divas minūtes Latvija uzsāka esot vadība ar 30:29. 35 sekundes līdz spēles beigām rezultāts jau atkal bija neizšķirts – 31:31. Savu vārtu gūšanas iespēju Latvijas izlase neizmantoja, savukārt lietuviešiem atlika piecas sekundes, lai gūtu uzvaras vārtus, bet arī viņiem, tas neizdevās. Tas nozīmēja, ka uzvarētājs tiks noskaidrots ar 7 metru soda metienu palīdzību.

Pirmo lietuvieša Gerdas Babarskas metienu atvairīja Edgars Kukša, savukārt Oskars Arājs savu iespēju izmantoja un bija precīzs. Otrajā duelī abu komandu spēlētāji bija precīzi – Urbonas un Kreicbergs (2:1). Turpinājumā precīzi bija lietuvieši, bet kļūdījās Jānis Pavlovičs (2:2). Pēc tam atkal abas komandas bija precīzas (3:3). Nākamo Lietuvas izlases metienu atvaira Edgaru Kukšu, bet Veršakovs pieliek spēlei punktu ar precīzu metienu – 35:34.

Sandris Veršakovs, Latvijas izlases galvenais treneris
“Nervus kutinoša spēle, domāju, ka skatītāji to novērtēja. Cīnījāmies līdz pēdējai sekundei, beigās saldais ēdiens – laimes spēle. Edža (Edgars Kukša) malacis visu spēli mūs ‘vilka’ un izšķirošā brīdi atkal bija ar mums. Kā treneris redzu daudz pozitīvas, bet arī negatīvās lietas pie kā strādāsim. Šī bija tikai pirmā spēle, bet cerams, ka uz šāda viļņa paliksim līdz galam.”

Edgars Kukša, Latvijas izlases vārtsargs
“Spēle bija spraiga un gūta, labi iesākām, bet pēc tam ‘palaidāmies’. Nevarējām atrast risinājumu pret viņu aizsardzību, bet cīnījāmies līdz beigām. Spēle līdz pendelēm bieži negadās, izbaudījām spēli un emocijas. Uzvara bija svarīga mūsu pārliecībai. Prieks par puišiem, mums bija diezgan daudz kļūdiņas, bet daudz arī labās lietas. Tagad tikai uz augšu.”

Latvija – Lietuva                               35:34 (14:12)
Latvija – Pančenko 4, Veršakovs 6, Tuminskis 3, Kurzemnieks 1, Krištopāns 7, Kreicbergs 2, Grebeņņikovs 1, Dude 5, Šuleiko 4, Arājs 2
Lietuva – Urbonas 2, Malašinksas 9, Smantauskas 4, Babarskas 5, Simenas 1, Pleta 3, Drabavičius 2, Jovaišas 2, Antanevičius 1, Virbauskas 3, Stankevicius 1, Lapiniauskas 1