SynotTip handbola virslīga 13.05.2022 13:39

PUSFINĀLU CĪŅAS VAR SĀKTIES!

cin.v1

Šodien sākas SynotTip handbola virslīgas pusfināla cīņas. Kā pirmie laukumā dosies ZRHK Tenax Dobele un Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti, bet sestdien pirmo spēli aizvadīs otrs pusfinālu pāris – HK Ogre/Hydrox un ASK Zemessardze/LSPA. Otrās spēles komandas aizvadīs attiecīgi svētdien un pirmdien, savukārt, ja būs nepieciešamas, izšķirošās spēles notiks 18. maijā.

ZRHK Tenax Dobele noteikti ir pusfinālu titulētākā komanda, kura pēdējo desmit sezonu laikā ir izcīnījuši septiņus Latvijas čempionu titulus un trīs reizes ierindojušies otrajā vietā. HK Ogre/Hydrox komanda par čempioniem šo pēdējo desmit sezonu laikā nav kļuvuši, tomēr kopš 2013. gada regulāri ir Latvijas labāko komandu četriniekā – piecas reizes ierindojoties ceturtajā vietā un pa divām reizēm izcīnot sudraba un bronzas medaļas. ASK Zemessardze/LSPA komandas statistika ir sekojoša, komanda, pēdējo desmit sezonu laikā, augstāk par piekto vietu nav finišējusi, bet trīs reizes ir piedzīvojusi nosaukuma maiņu – ASK/LU, ASK/LSPA un kopš 2019. gada ASK Zemessardze/LSPA, turklāt šīs sezonas sākumā komandai pievienojas daļa Celtnieks Rīga handbolisti, kuri 2016./2017. gadā kļuva par Latvijas čempioniem. MSĢ handbolisti regulāri startēja SynotTip handbola virslīgā “bez vietas izcīnīšanas iespējām”, bet šajā sezonā savu iespēju piedalīties pilntiesīgi, izmantoja veiksmīgi un iekļuva pusfinālos.

Šajā sezona komandu ceļi ir šķērsojušies tikai daļēji – ZRHK Tenax Dobele un HK Ogre/Hydrox aizvadīja spēles Baltijas handbola līgā, savukārt MSĢ un ASK Zemessardze/LSPA tikās SynotTip handbola virslīgas spēlēs. Abās Baltijas handbola līgas spēlēs pārāki bija HK Ogre/Hydrox, savukārt ASK Zemessradzes/LSPA visās trīs SynotTip handbola virslīgas regulārās sezonas spēlēs pieveica MSĢ handbolistus.

Ceļš līdz pusfinālam komandām bija visai viegls, ZRHK Tenax Dobele, HK Ogre/Hydrox un ASK Zemessardze/LSPA to iespēja ātri un pārliecinoši, sērijā uzvarot ar 2:0. MSĢ komandai gāja mazliet saspringtāk, viņiem bija nepieciešamas trīs spēles, lai ceturtdaļfināla sērijā pārspētu SK Latgols Ludza handbolistus.

ZRHK Tenax Dobele divās spēlēs pieveica Jūrmalas Sports – 42:29 un 56:22. Šajās spēlēs lielisks sniegums vienam no dobelnieku jaunākajiem spēlētājiem Ričardam Juzupam, kurš guva attiecīgi deviņus un 14 vārtus.

HK Ogre/Hydrox vietu pusfinālā izcīnīja divās spēles, uzvarot sēriju pret Salaspils komandu – 43:20 un 38:22. HK Ogre/Hydrox komandas sastāvā pirmajā spēlē rezultatīvi uzreiz trīs spēlētāji, kuri guva katrs astoņus vārtus – Aleksandrs Patsikailiks (Aleksandr Patsykailik), Toms Lielais un Artūrs Lazdiņš. Otrajā spēlē ar astoņiem vārtu guvumiem izcēlās Rihards Leja, bet četrus pievienoja Aliaksei Haisa (Aliaksei Haisa).

ASK Zemessardze/LSPA pusfinālā iekļuvu, divas reizes uzvarot HK Vaiņode handbolistus – 30:22 un 29:16. Pirmo uzvaru ar sešiem vārtu guvumiem kaldināja Kristers Rihards Ozols, bet otrajā spēlē septiņi vārti Ingum Kristiānam Jonuškam.

Murjāņu sporta ģimnāzija pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Ludzā izcīnīja uzvaru, tomēr pēc tam, savās mājās, pretiniekiem piekāpās, turklāt pēcspēles metienu sērijā. Izšķirošajā spēlē, kura norisinājās Ludzā, izcīnīja pārliecinošu uzvaru, tādējādi nodrošinot sev vietu pusfinālā – 28:25, 32:33 un 42:30. Pirmajās divās spēlēs, MSĢ komandas sastāvā rezultatīvākais spēlētājs bija Rauls Serafimovičš, kurš guva attiecīgi astoņus un desmit vārtus. Trešajā spēlē 12 vārtu guvumi Jevgēnijam Rogonovam.

Sestdien, plkst. 13:00 spēli par 11. vietu aizvadīs S&A UN ONSC/HK Ogre komandas. Šajā sērijā uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā. Pirmajā spēlē Aizkrauklē, uzvaru izcīnīja mājinieki – 32:29, līdz ar to otrajai spēlei ir iekrājuši nelielu ‘handikapu’.

Visas spēles ir iespējams apmeklēt klātienē, bet tās būs pieejams arī tiešraidē SynotTip handbola virslīgas Youtube kontā – https://www.youtube.com/c/SynotTipHandbolavirslīga.
Tāpat sekojošas spēles:
– 13. maijā, ZRHK Tenax Dobele – MSĢ spēli translēs Sportacentrs TV – https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/12052022-b_zrhk_dobeles_tenax_msg_b_br_synottip_ha un TV4 kanālā,
– 14. maijā, HK Ogre/Hydrox – ASK Zemessardze/LSPA spēli translēs Sportacentrs TV ,
– 15. maijā ASK Zemessardze/LSPA – HK Ogre/Hydrox spēli translēs Sportacentrs TV un TV4 kanālā.

Spēļu kalendārs

13.05.ZRHK Tenax Dobele – MSĢ19:30Dobele
14.05.ONSC/HK Ogre – S&A13:00Ogre
HK Ogre/Hydrox – ASK Zemessardze/LSPA18:00Ogre
15.05.MSĢ – ZRHK Tenax Dobele15:00Dobele
16.05.ASK Zemesardze/LSPA – HK Ogre/Hydrox20:00Rīga