Uncategorized 23.01.2022 16:32

Plus 17 un cīņa par iekļūšanu Eiropas čempionātā dzīva

NIK_7255

Latvijas izlase izcīna otro uzvaru, ar rezultātu 36:32 pieveicot Bulgārijas izlasi. Kopsummā divu spēļu summā uzvarot ar plus 17, tādējādi nodrošinot sev vietu EHF EURO 2024 kvalifikācijas spēļu nākamajā kārtā. 2024. gada Eiropas čempionāts norisināsies Vācijā.

Spēli ar precīzu uzbrukumu sāka Latvija izlase, pēc lieliskas Daiņa Krištopāna piespēles vārtus guva Egils Politers. Pretējā laukuma pusē precīzi arī bulgāri – 1:1. Pirmo reizi divu vārtu pārsvaru Latvija izlase panāc jau ceturtajā minūtē, pēc Nila Kreicberga precīzā metiena – 4:2. Pēc spēlētām 10 minūtēm Latvijas izlasei bija izdevies vēl mazliet rezultāta starpību palielināt, pēc Ņikitas Pančenko precīzā metiena, panākot 9:4. Spēles turpinājums izvērtās ne tik veiksmīgs un Bulgārijas izlase, mazliet vairāk nekā sešu minūšu laikā rezultāta starpību izlīdzināja (11:11), piespiežot Latvijas izlases galveno treneri Sandri Veršakovu pieprasīt minūtes pārtraukumu. Turpmākajās spēles minūtēs, Latvijai aizmukt no bulgāriem neizdevās, divu vārtu pārsvaru atkal atguvām pēc lieliskas Raita Puriņa piespēles Rihardam Lejam, kurš ātrajā uzbrukumā guva savus trešos vārtus – 15:13. Līdz pirmā puslaika beigām spēle ritēja kā pa viļņiem, mētājot rezultātu, no plus divi Latvijai uz kārtējo neizšķirtu. Neilgi pirms pirmā puslaika beigām otro divu minūšu noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases spēlētājs Dainis Krištopāns, tomēr tas netraucēja Latvijas izlasei atpūtā dodoties ar nelielu pārsvaru – 19:17. Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākie spēlētāji – Rihards Leja, Egils Politers un Ņikita Pančeko, katrs gūstot pa trim vārtiem.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka Bulgārijas izlase, pusotrā minūtē jau atkal panākot neizšķirtu (19:19). Trīs vārtus pēc kārtas Latvijas izlases sastāvā guva Rihards Leja, palīdzot Latvijai atgūt trīs vārtu pārsvaru – 23:20. Spēles turpinājumā, šķiet, Latvijas izlase beidzot atslābinājās un izbaudīja spēli, viens otram skaisti piespēlējot un gūstot vieglus vārtus, pēc spēlētām 10 minūtēm, atkal atgūstot komfortablo plus pieci. Līdz pat spēles beigām lielas izmaiņas rezultātā nenotiek, un Latvijas izlase divu spēļu summā svinēja uzvar ar plus 17. Šīs spēlē galarezultāts 36:32. Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlases rindās Rihards Lejas ar astoņiem gūtajiem vārtiem, Ņikita Pančenko un Emīls Kurzemnieks katrs ar septiņiem gūtajiem vārtiem.

Bulgārija – Latvija            32:36 (19:17)