Vīriešu izlase 28.12.2022 22:43

Pirmajā draudzības spēlē pret čehiem Latvija izcīna neizšķirtu

20221228_LAT_CZK-40

Šovakar Latvijas nacionālā vīriešu izlase aizvadīja pirmo draudzības spēli pret Čehijas valstsvienību. Lai gan Latvijai neveiksmīgs spēles sākums un pirmā puslaika noslēgums (9:15), otrajā spēles pusē izdodas panākt pretinieka 7 vārtu izrāvienu un spēli noslēgt ar neizšķirtu – 24:24.

Pirmajās septiņās minūtēs Latvija nespēja gūt nevienus vārtus, kamēr pretiniekiem jau trīs. Vien ar spēles 10. minūti, pateicoties Ņikitas Pančenko un Emīla Kurzemnieka precizitātei, Latvijas izlase spēj izlīdzināt rezultātu. Taču ne uz ilgu laiku, jo čehiem izdodas atkārtoti izrauties priekšā un pirmo puslaiku noslēgt ar 6 vārtu pārsvaru – 9:15.

Otrā puslaika laikā čehi sasniedza savu lielāko izrāvienu ar +7 (11:18, 12:19, 13:20). Spēles pēdējās 12 minūtēs Latvija samazina rezultāta starpību minimumam. Šajā pašā laikā tiek gūtas divas iespējas izpildīt arī 7m soda metienus, kurus veic Ņikita Pančenko, pirmajā reizē esot rezultatīvam, bet otrajā, kas jau būtu ļāvis izlīdzināt rezultātātu uz 24:24, Čehijas valstsvienības vārtsargs atvaira pat divus viņa metienus. Pēdējo izšķirošo metienu, kas panāca rezultāta izlīdzinājumu spēles pēdējās sekundēs, veica Rauls Erlands Serafimovičs.

Ņikitas Pančenko pēcspēles komentārs: “Uzskatu, ka nospēlējām labi. Bija nelielas nesaprašanās kombinācijās, bet sākām spēlēt vienkāršāk un viss izdevās. Atdevām katrs no sevis 110% un, lūk, arī rezultāts. Labas sajūtas, saglabāsim tās līdz rītdienai, atjaunosimies, izanalizēsim kļūdas un rīt dosimies atkal laukumā!”

Latvija – Čehija 24:24 (9:15)

Latvija – Ņikita Pančenko 6/9, Rauls Erlends Serafimovičs 4/6, Endijs Kušners 4/7, Ingus Kristiāns Jonuška 3/3, Emīls Kurzemnieks 3/7, Jevgeņijs Rogonovs 2/3

Pēc spēles par labākajiem šīs spēles spēlētājiem abās komandās tika atzīti vārtsargi – Edgars Kukša un Šimon Mizera.

No 18 Latvijas izlases izsauktajiem spēlētājiem šajā spēlē iztrūka vārtsargs Rolands Ļebedevs un, slimības dēļ, Roberts Rancāns.

Jau rīt, plkst. 17.00 abas valstsvienības dosies laukumā atkārtoti. Vieta nemainīga – Rimi Olimpiskais centrs. Biļetes iegādājamas bezrindas.lv

Spēļu tiešraides skaties sportacentrs.com vai TV4 kanālā.