Izlases Vīriešu izlase 10.01.2020 22:00

Pavloviča 100. spēlē Latvija atzīst Nīderlandes pārākumu

Jāņa Pavloviča 100. spēlē Latvijas nacionālās izlases kreklē šovakar Eiropas čempionāta finālturnīra ietvaros ar 24:32 piekāpāmies Nīderlandes valstsvienībai. Pirmdien C grupas noslēdzošajā spēlē pulksten 19:15 pēc Latvijas laika spēkosimies ar Vācijas izlasi.

Spēles rezultātu ar metienu no kreisā stūra atklāja Nils Kreicbergs, rezultatīvi noslēdzot spēles pirmo uzbrukumu. Taču Nīderlandes rindās iniciatīvu uzņēmās Iso Sleiterss, kurš pirmajās desmit spēles minūtēs guva visus piecus nīderlandiešu vārtus, nostādot Latvijas izlasi iedzinējos ar 3:5. Dainis Krištopāns mača sākumā bija pavisam nemanāms, pāris reizes tiekot apturēts pretinieku aizsardzības vaļņos. Tikmēr nīderlandieši izmantoja Latvijas pasīvo spēli, panākot četru vārtu pārvaru pirmā puslaika vidū.

Sekmīgi oranžo vārtos darbojās pierdzējušais vārtsargs Gerrijs Eilerss, liedzot Latvijas handbolistiem palielināt savu vārtu rēķinu. Latvijas izlasei nonākot iedzinējos ar pieciem vārtiem, Armands Uščins izšķīrās par vārtsarga maiņu, laukumā sūtot Raiti Puriņu. Tikai pēc 25 nospēlētām minūtēm savus spēles pirmos vārtus guva Krištopāns, panākot rezultātu 9:14. Kamēr Latvijas izlases uzbrukums kopumā bija visai nesekmīgs, Latvijas izlasi spēlē centās turēt Kreicbergs, kurš pirms puslaika izskaņas guva savus piektos vārtus, kas bija puse no Latvijas izlases iespētā pirmajā pusstundā. Ejot pārtraukumā Latvijas handbolisti bija iedzinējos ar 10:16.

Lai mainītu mača gaitu, latviešiem bija nepieciešams pamatīgi uzlabot savu spēli otrajā puslaikā. No septiņu metru līnijas soda metienu realizēja Māris Veršakovs, ātrajā uzbrukumā sekmīgs bija Kreicberga mēģinājums iekarot vārtus, bet Kristopāns iešāva lielgabala metienu, ļaujot Latvijai no septiņu vārtu deficīta pietuvoties līdz 14:18. Cīņas 40. minūtē Luks Steins palielināja starpību līdz pieciem vārtiem, bet bet savu spēli sāka atrast Krištopāns, panākot rezultātu 18:21. Tomēr Latvijas cerības uz izglābšanos drīz vien tika apdzēstas, nīderlandiešiem gūstot četrus vārtus pēc kārtas, kas nostādīja Latvijas izlasi nepatīkamā 18:24, kad līdz beigām bija palikušas vien 12 minūtes.

Sākoties noslēdzošajām desmit minūtēm, Latvija saņēma divus noraidījumus, atstājot komandu lielajā skaitliskajā mazākumā. Nīderlande droši turēja savu iekrāto pārsvaru un spēles izskaņā jau sāka veidot skaistas vārtu guvumu izspēles, kas, visticamāk, parādīsies dienas labāko momentu apskatos. Līdz ar to Latvijai neizdevās lauzt spēli, lai saglabātu cerības uz izkļūšanu no grupas. Spēles izskaņā Latvijai nācās atzīt pretinieku pārspēku ar 24:32.

Sešus no saviem septiņiem vārtiem Dainis Krištopāns guvu mača otrajā puslaikā. Savukārt Nils Kreicbergs vilka Latvijas vārtu vezumu uz priekšu pirmajā puslaikā ar pieciem kopumā realizētiem metieniem.

Turnīra pēdējo spēli Latvijas izlase aizvadīs 13. janvārī pulksten 19:15 pret Vācijas izlasi.

Latvija – Nīderlande 24:32 (10:16)
Latvija: Krištopāns 7, Kreicbergs 5, Veršakovs 4, Strazdiņš 2, Jurdžs 1, Arājs 1, Ērmanis 1, Dude 1, Lilienfelds 1, Piliters 1.
Nīderlande: Smits 7, Sleiterss 6, Bomhauvers 4, Lēnderss 3, Shagens 2, Adamss 2, Džerrijs 2, Benghanems 1, Versteinens 1, Remers 1.