Pasaules čempionātā sievietēm zināmi abi pusfinālu pāri

Vairāk nekā divas nedēļas garie sieviešu handbola svētki tuvojas izskaņai. Kā pirmās pusfinālam kvalificējās Dānijas handbolistes, tajā pašā dienā viņām pievienojās Spānijas izlase, dienu vēlāk to iespēja Norvēģijas valstsvienība, bet kā pēdējās četrinieku papildināja Francija.

Pusfināla spēles norisināsies piektdien, 17. decembrī
21:30 Norvēģija – Spānija

Spēļu laiki noradīti pēc Latvijas laika.

Komandu ceļš līdz pusfinālam
SPĀNIJA
Spānijas izlase čempionāta apakšgrupu turnīru uzsāka ar trim pārliecinošām uzvarām pret Argentīnu (29:13), Ķīnu (33:18) un Austriju (31:19). Arī grupu fāzes spēlēs Spānijas izlasei tikai uzvaras – pret Japānu (28:26), Horvātiju (27:23), Brazīliju (27:24). Ceturtdaļfinālā Spānijai pretiniekos bija Vācija, kura nespēj rast ‘ieroci’ tam, lai sagādātu spānietēm pirmo zaudējumu čempionātā. 26:21 un Spānijas izlase iekļūst pusfinālā, kur viņu pretinieces būs Norvēģijas handbolistes.

NORVĒĢIJA
Norvēģijas izlase apakšgrupu fāzi sāka vēl pārliecinošāk nekā spānietes – 46:18 pret Kazahstānu, 41:9 pret Irānu, 33:22 pret Rumāniju. Turnīra turpinājumā vēl divas uzvaras pret Puertoriko (43:7) un Nīderlandi (37:33) un neizšķirts pret Zviedriju – 30:30. Norvēģijas pretinieces ceturtdaļfinālā bija Krievijas Handbola federācijas komanda, kura atzina Norvēģijas pārākumu ar rezultātu 34:28.

DĀNIJA
Dānijas izlase apakšgrupu spēlēs pieveica Tunisiju – 35:16, Kongo – 33:16, Dienvidkoreju – 35:23, turnīra turpinājumā vēl trīs uzvaras pret Ungāriju, Čehiju un Vāciju, bet ceturtdaļfinālā Dānijas bilanci nespēja sabojāt Brazīlijas valstsvienība. Uzvara ar rezultātu 30:25 garantēja viņām vietu pusfinālā. Dānijas pretinieces pusfinālā būs Francijas handbola izlase.

FRANCIJA
Francijas handbolistes čempionātu uzsāka ar uzvarām pār Angolu (30:20), Slovēniju (29:18) un Montenegro (24:19). Turpinājumā sekoja 22:19 pret Serbiju un 33:28 pret Krievijas Handbola federāciju. Ceturtdaļfinālā spraigā cīņā francūzietēm izdevās pārspēt Zviedrijas izlasi ar rezultātu 31:26