Izlases 29.01.2021 23:03

Dānija pārspēj Spāniju; Pasaules čempionāta handbolā finālā skandināvu duelis

Uzvaru otrajā pusfināla spēlē Pasaules čempionāta handbolā ietvaros izcīnīja Dānijas izlase, kas ar rezultātu 35:33 pārspēja Spānijas valstsvienību, nodrošinot sev vietu finālā. Svētdien, 31. janvārī, finālā dāņi mērosies spēkiem ar Zviedrijas handbolistiem.

Jau no pirmajām minūtēm bija redzams, ka šī spēle būs ļoti rezultatīva. Ne Spānijas, ne Dānijas vārtsargi šoreiz ar īpaši labu spēli neizcēlās. Tas ļāva abu komandu uzbrukumiem būt rezultatīviem. Pirmais puslaiks noslēdzās par labu Dānijas handbolistiem (18:16).

Otro puslaiku veiksmīgāk izdevās iesākt dāņiem. Ātrā spēlē jau puslaika pirmajās minūtēs viņi palielināja savu pārākumu par diviem vārtiem, izvirzoties vadībā ar četru vārtu pārsvaru (20:16). Tomēr drīz vien arī spāņu handbolisti atguvās. Puslaika turpinājumā spēle norisinājās līdzvērtīgi, tomēr Dānijas izlase visu laiku turējās nelielā vadībā.

Puslaika izskaņā dāņu pārsvars bija mērojams vairs tikai ar vieniem vārtiem. Līdz pat pēdējām sekundēm nebija skaidrs spēles iznākums. Tomēr Dānijas izlasei izdevās pārsvaru noturēt, vēl pēdējā sekundē gūstot vienus vārtus. Līdz ar to, uzvaru svinēja dāņi ar rezultātu 35:33.

Pēc šīs uzvaras ir noskaidrots, ka svētdien cīņu par bronzas medaļu “mazajā” finālā aizvadīs Francijas un Spānijas izlases, bet par zelta medaļu finālā cīnīsies Zviedrijas un Dānijas handbolisti.

Gan “mazais” fināls, gan finālmačs notiks 31. janvārī. Cīņa par 3. vietu norisināsies pulksten 15.30, bet cīņa par 1. vietu Pasaules čempionātā handbolā tiks aizvadīta pulksten 18.30.