EHF EURO 2024 Sieviešu izlase 14.10.2023 19:24

Olimpiskā čempione pārliecinoši pārspēj Latvijas sieviešu izlasi

DSC05875

Šovakar Latvijas sieviešu handbola izlase 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Olimpisko medaļnieci Franciju piedzīvoja smagu zaudējumu ar rezultātu 8:55 (1:26).

Latvijas izlases sievietes pirmajā puslaikā nespēja tikt pāri Francijas aktīvajai 5:1 aizsardzībai, bet 6. minūtē izlases rezultātu atklāja Linda Krole. Šie pirmajā puslaikā bija arī vienīgie gūtie vārti Latvijas labā. Tikmēr pretinieces, lielākoties ātrajos pretuzbrukumos, bija paspējušas samest 26 vārtus (26:1).

Otrajā puslaikā, mainot spēles taktiku, latvietes bija rezultatīvākas, vairākas reizes pārspējot pasaules līmeņa vārtsardzi Camille Depuiset. Spēles beigās tika panākts rezultāts 8:55.

Pa divām reizēm rezultatīvas bija latvietes Linda Krole, Anna Aleksa Stankeviča un Ieva Reinfelde, bet pa vieniem vārtiem izlases labā guva Madara Cibuļska un Marija Dergačeva. Savukārt Francijas izlasē rezultatīvākā ar 12 vārtu guvumu 13 mēģinājumos bija Alicia Toublanc.

Latvija – Francija 8:55 (1:26)

Pēc spēles par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā tika atzīta izlases kapteine Ieva Reinfelde, bet Francijas labā malējā spēlētāja Alicia Toublanc.

Kvalifikāciju Francija iesāka mājās, kur pārliecinoši uzvarēja arī mūsu grupas pretinieces Itāliju ar rezultātu 50:16 (29:9).

Francijas valstsvienība ir pašreizējā Olimpiskā čempione, bet iepriekš izcīnījusi vairākas medaļas gan Eiropas, gan Pasaules čempionātos.

Uz Latviju Francijas izlases galvenais treneris Olivier Krumbholz nokomplektējis spēcīgāko valstsvienības sastāvu ar tādām pasaules līmeņa zvaigznēm kā Estelle Nze Minko, Laura Glauser un Laura Flippes.

Lielākā daļa Francijas izlases spēlētāju pārstāv klubus, kuri spēlē EHF Čempionu līgā, kā piemēram “CSM Bucarest”, “Metz HB”, “Gyor Audi ETO KC”, “Vipers Kristiansand” u.c.

Kvalifikācijas turpinājumā 2024. gada 28./29. februārī latvietes savā laukumā spēkosies ar Itālijas izlasi, bet 2./3. martā izbraukumā tiksies atkārtoti.

Mūsu kaimiņvalsts Lietuvas valstsvienība kvalifikācijas pirmājā cīņā izbraukumā pret Spāniju zaudēja ar 14:47, bet rīt tiksies ar Ziemeļmaķedoniju.