“LSPA” noslēdzošajā virslīgas spēlē apspēlē jēkabpilietes

940A6128

Šodien Latvijas sieviešu virslīgas čempionātu spraigā savstarpējā cīņā noslēdza Rīgas “LSPA” un “Jēkabpils SS” komandas, kurā ar 29:28 pārākās izrādījās rīdzinieces. Jēkabpils handbolistes šosezon izcīna 4. vietu, bet “LSPA” ierindojas vietu zemāk.

Ar četriem precīziem metieniem spēli iesāka Jēkabpils komanda (4:0), noturoties priekšā pretiniecēm līdz 22. minūtei (10:9). “LSPA” iekrāto deficītu likvidēja un pirmo reizi vadībā izgāja divas minūtes pirms puslaika beigām (13:12), bet pārtraukumā devās jau divu vārtu pārākumā – 16:14.

Otrajā puslaikā komandas spēlēja mainīgām lomām, taču izrauties drošākā vārtu starpībā nespēja. Spēles pēdējās desmit minūtes iedzinējot atradās “LSPA”, taču divas minūtes pirms finālsirēnas izšķirošo pārsvaru guva rīdzinieces Dinija Purviņa un Anna Makarova (29:27). Vēl atlikušajā laikā jēkabpilietes trīs metienos centās rezultātu uzlabot, bet divi no tiem bija neveiksmīgi (28:29).

“LSPA” komandas panākumu ar septiņu vārtu guvumu sekmēja Inese Strogonova, bet vēl par sešiem vārtiem kopējo rezultātu papildināja Dinija Purviņa. Abas vārtu guvējas ir arī sezonas rezultatīvāko spēlētāju statistikas labāko pieciniekā. Purviņa ar 72 vārtu guvumu 173 metienos ieņem 4. vietu, bet Strogonova ar 69 vārtiem 132 metienos atrodas 5. vietā.

Arī “Jēkabpils SS” rezultatīvākā spēlētāja Rometa Jukša šājā spēlē komandas labā guva septiņus vārtus. Pa sešām reizēm precīzi meta Linda Kaņepe un Enija Anča. Šīs trīs spēlētājas sezonas rezultatīvāko statistikā ieņem attiecīgi 8., 6. un 7. vietu.

• LSPA – Jēkabpils SS 29:28 (16:14)

LSPA – Strogonova 7/14, Purviņa 6/10, Veide 5/8, Makarova 4/6, Mārtiņa 3/5, Ulmane 2/2, Liepiņa 1/4, Roze 1/5

Jēkabpils SS – Jukša 7/8, Kaņepe 6/10, Anča 6/12, Puķinska 4/9, Robežniece 3/3, Krodziniece 2/3