Latvijas U19 izlasei pārbaudes spēlē zaudējums Lietuvai

Handbols-455-1

Šodien Rimi Olimpiskajā centrā aizvadītas noslēdzošās pārbaudes spēles četrām Baltijas jūras valstu U19 sieviešu valstsvienībām. Dienas pirmajā cīņā Somijas handbolistes pārmācīja Igaunijas izlasi (21:44), bet otrajā spēlē Latvijas handbolistes piekāpās Lietuvas izlasei (21:34).

Lai gan Latvijas – Lietuvas spēlē pirmie trīs vārti pretinieču labā, Sandras Brikmanes, Lindas Kaņepes un Enijas Ančas precizitāte dažas minūtes vēlāk komandai divas reizes panāca neizšķirtu (3:3, 4:4), bet 8. spēles minūtē Rometa Jukša ar rezultatīvu metienu izveda Latvijas izlasi vadībā (5:4).

Pēcāk latvietes vēl sešas minūtes spēja noturēties minimālā deficītā (8:9), tomēr lietuvietes turpmākajā spēles gaitā ar 13:1 vārtu izrāvienu pirmo puslaiku noslēdza ar rezultātu 22:9.

Otrā puslaika gaitā lietuvietes aizvien pārliecinošāk pārņēma vadību, lielāko rezultāta starpību, ar 15 vārtiem, sasniedzot spēles 42. minūtē (30:15), bet uzvaru viņas izcīnīja ar 13 vārtu pārsvaru (34:21).

• Latvija – Lietuva 21:34 (9:22)

Latvija – Rometa Jukša 7/8, Linda Kaņepe 6/9, Valērija Zarovska 3/7, Vitnija Paula Krodziniece 2/2, Sandra Brikmane 2/4, Enija Anča 1/1

Lietuva – Martyna Ustilaite 6/6, Gabija Pilikauskaitė 6/7, Kamilė Rupeikaitė 5/8, Evelina Markovaite 3/3, Greta Vainorytė 3/3

Dienas pirmajā spēlē, starp Igaunijas un Somijas valstsvienībām, 13:3 izrāviens pirmā puslaika otrajā daļā Somijas handbolistēm panāca rezultātu 24:10 un lika stabilu pamatu šīs dienas panākumam.

Spēles 40. minūtē somietes bija sasniegušas 20 vārtu starpības atzīmi, bet lielāko starpību panāca tieši spēles beigās – 23 vārtu (44:21).

• Igaunija – Somija 21:44 (10:24)

Igaunija – Diana Laossaar 7/7, Elle-Liis Liivas 2/2, Marianna Kireeva 2/3, Jenni Horn 2/2, Simona Koppel 2/3

Somija – Jannie Grönmark 10/13, Ella Paukku 9/13, Natascha Foley 7/9, Louise Heinonen 4/6, Isabel Larsson 3/5, Olivia Karlsson 3/3

8.-16. jūlijā Latvijas U19 sieviešu izlase piedalīsies U19 Eiropas čempionātā Kosovā, kur grupu posmā tiksies ar Austriju, Poliju un Izraēlu.