U17 vīriešu izlase 07.07.2023 15:22

Latvijas U17 izlase Eiropas Atklātajā čempionātā finišē 15. vietā

57B1E8B8-E937-4072-84C2-42C9475708C3

No 3. līdz 7. jūlijam Geteborgā, Zviedrijā norisinājās Eiropas Atklātais čempionāts U-17 vecuma grupas jauniešiem. Šodien noslēdzošajā sacensību dienā Latvijas izlasei, stājoties pretīm Nīderlandei, papildlaikā ar 34:33 izdevās izcīnīt uzvaru, tādējādi turnīru noslēdzot 15. vietā.

Eiropas Atklātajā čempionātā kopumā piedalās 19 Eiropas valstis un Brazīlija.

Latvijas izlase pirmdien čempionātu uzsāka B apakšgrupā, kur piedzīvojot zaudējumu Īslandei (22:30), Igaunijai (21:26) un Zviedrijai (18:29), bet pēdējā spēlē pārspējot Poliju (23:21), ierindojās ceturtajā vietā. Sacensību turpinājumā, starpposma 3. apakšgrupā, latvieši ar 22:25 atzina Čehijas izlases pārākumu un ar 21:28 zaudēja Rumānijai, bet vakar ar 29:23 uzvarēja brazīliešus.

“Spēlējām kā pa kalniem. Trūkst mums tās pieredzes, bet ir liels prieks par puišu cīņassparu, arī caur sāpēm un mikrotraumām. Izturēja līdz galam,” par spēli pret Nīderlandi sacīja Latvijas U17 izlases galvenais treneris Ivars Lācis.

“Kopumā varu teikt, ka ar turnīru līdz galam neesmu apmierināts, bet priecē tas, ka no handbola lielvalstīm daudz neatpaliekam. Labojot kļūdas, kārtīgī strādājot un pilnveidojoties, kā arī visai handbola saimei virzoties uz kopīgu mērķi, tikai tad varēsim sasniegt lielos rezultātus,” papildināja Ivars Lācis.

Šodien spēlē par 15. vietu Latvijai sīvu pretestību izrādīja Nīderlandes hanbolisti. Spēles ievadā Latvija noturējās vismaz minimālā vadībā, tomēr puslaika vidū nīderlandiešiem izdevās pārņemt virsroku savā pusē, taču ne uz ilgu laiku. Līdz puslaika beigām latvieši jau bija atgriezušies vadībā un panākuši +3 (12:8).

Arī otrajā puslaikā spēles gaita līdzīga. Lai gan īsi pirms pamatlaika un pirmā papildlaika beigām pretiniekiem izdevās panākt neizšķirtu (26:26, 28:28), otrajā papildlaikā Latvija ar 34:33 spēja gūt pārākumu.

Šovakar plkst. 21:30 (pēc Latvijas laika) par čempionu titulu cīnīsies Francijas un Spānijas vienaudži, kuri finālu sasnieguši ar uzvarām visās septiņās aizvadītajās spēlēs. Bet bronzas cīņā plkst. 19:30 dosies Šveice un Zviedrija.