Latvijas izlase zaudē Igaunijai pārbaudes spēlē Ludzā

LAT_EST-5

Šodien Ludzā sākās pārbaudes spēļu turnīrs vīriešu valstsvienībām “Baltijas jūras valstu kauss 2023”. Latvijas nacionālā vīriešu izlase ar 29:35 piekāpās Igaunijai, savukārt Lietuva ar 41:22 pārspēja Somiju.

Latvijas un Igaunijas spēlē pirmie trīs vārtu guvumi Igaunijas labā (3:0). Latvija atbildēja 5. minūtē, precīzi metot Raivim Gorbunovam (1:3). Visas spēles garumā latvieši centās, taču tā arī nespēja rezultātā panākt pretinieku.

Nepilnu minūti pirms puslaika beigām Latvija atradās trīs vārtu deficītā (16:19), taču igauņi pārtraukumā devās ar +4 (20:16).

38. minūtē Ņikitas Pančenko precīzais metiens atgrieza Latvijas izlasi trīs vārtu deficītā (20:23), bet desmit minūtēs vēlāk igauņi jau bija attālinājušies septiņu vārtu pārākumu (23:30). Visā spēlē Igaunijas valstsvienība uzvarēja ar +6 (35:29).

• Latvija – Igaunija 29:35 (16:20)

Latvija – Toms Lielais 5/8, Ņikita Pančenko 4/9, Raivis Gorbunovs 4/10, Linards Usāns 3/5, Rauls Erlends Serafimovičs 3/5, Jevgeņijs Rogonovs 3/5

Novembra sākumā Latvija tikās ar Igauniju Pasaules čempionāta priekškvalifikācijā, kur piedzīvoja divus zaudējumus – mājās ar 29:30, izbraukumā ar 22:28.

Latvijas izlases sastāvā šajā sabraukumā dažādu iemeslu dēļ iztrūkst Artūrs Kuģis, Antons Šuleiko, Endijs Kušners un Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs.

• Somija – Lietuva 22:41 (9:19)

Dienas otrajā spēlē laukumā devās Lietuvas un Somijas valstsvienības. Pirmajās astoņās minutēs lietuvieši paspēja iekrāt piecu vārtu pārsvaru (6:1), bet somi nākamajās sešās minūtēs iekrāto deficītu samazināja līdz -2 (5:7). Spēles turpinājumā lietuvieši ar katru nākamo metienu aizvien pārliecinošāk nostabilizējās vadības pozīcijā, pirmo puslaiku pabeidzot ar 19:9, bet visā spēlē uzvarot ar 41:22.

Rezultatīvākais Lietuvas izlases labā ar septiņu vārtu guvumu bija Matas Aukstikalnis. Somijas izlasē piecus metienus realizēja Oliver Nordlund.

Rīt plkst. 16:00 Igaunija – Somija, bet plkst. 18:00 Latvija – Lietuva. Spēles tiešraidēs skaties LHF Yotube kontā (lvhandball).

Latvijas nacionālā vīriešu izlase

Vārsargi – Rolands Ļebedevs (TV Hüttenberg II, GER), Elvijs Kušners (HK Ogre/Hydrox);

Labie malējie – Linards Usāns (ZRHK Tenax Dobele);

Labie ārējie – Ņikita Pančenko (ZRHK Tenax Dobele);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (Stralsunder HV, GER), Kristers Rihards Ozols (ASK Zemessardze/LSPA), Raivis Gorbunovs (Bergsøy, NOR)

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (BM Villa de Aranda, ESP), Intars Jomants (HK Ogre/Hydrox), Sandis Vaškevičs (MSĢ);

Kreisie malējie – Renārs Grebeņņikovs (ASK Zemessardze/LSPA), Ričards Juzups (ZRHK Tenax Dobele), Kristiāns Ingus Jonuška (ASK Zemessardze/LSPA);

Kreisie ārējie – Roberts Rancāns (Helvetia Anaitasuna, ESP), Toms Lielais (HK Ogre/Hydrox), Eduards Malahovs (SK Latgols)