Latvijas izlase piedzīvo minimālu zaudējumu Igaunijai PČ priekškvalifikācijas pirmajā spēlē

20231102_LAT_EST_DaceEihvalde-11

Šovakar Valmierā Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase pirmajā 2025. gada Pasaules čempionāta priekškvalifikācijas spēlē sīvā cīņā ar 29:30 piekāpās Igaunijas valstsvienībai. Atbildes spēle jau šo sestdien plkst. 19:00 Tallinā.

Rezultātu atklāja Ralfs Geislers, Latvijas labā panākot 1:0. Pēcāk Ričards Juzups devās viens pret viens duelī ar Igaunijas vārtsargu, šajā reizē metienu izpildot precīzi un palielinot Latvijas rezultātu uz 2:0. Tomēr igauņi nākamajās trīs minūtēs rezultātu izlīdzināja un guva minimālo pārsvaru (3:2).

Līdz pat pirmā puslaika beigām spēles gaitu vadīja igauņi. Minūti pirms pārtraukuma neizšķirtu panāca Endijs Kušners (12:12), tomēr otro puslaiku Latvijai nācās iesākt ar -1 (12:13).

Ar precīzu septiņu metru soda metienu otrā puslaika ievadā iekrāto deficītu likvidēja Ralfs Geislers (13:13). Turpinājumā izlases spēlēja punkts punktā.

54. minūtē igauņi atgriezās vadībā ar +2 (28:26). 58. minūtē Ralfs Geislers septiņu metru soda metienā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (29:30). Pirms spēles beigām Latvijai vēl bija iespējams izlīdzināt rezultātu, bet diemžēl pēdējais uzbrukums nebija sekmīgs.

Par Latvijas izlases vērtīgāko spēlētāju tika atzīts šīs dienas rezulltatīvākais latvietis Ralfs Geislers, kurš realizēja 12 no 16 metieniem. Jāatzīmē lieliska darbība vārtos Latvijas vārtsargam Edgaram Kukšam.

Igaunijas izlases vērtīgākais spēlētājs – Karl Roosna.

Latvija – Igaunija 29:30 (12:13)

Latvija – Ralfs Geislers 12/16, Endijs Kušners 7/11, Raivis Gorbunovs 3/4, Kārlis Krūmiņš 2/2, Linards Usāns 1/2, Andis Bors 1/1, Ingus Kristiāns Jonuška 1/1, Rauls Erlends Serafimovičs 1/2, Ričards Juzups 1/3

Līdz šim pēdējo reizi Latvija ar Igauniju bija tikusies 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kur divu spēļu kopsummā izcīnīja uzvaru – mājās ar 30:24, izbraukumā ar 24:18.

2023. gada Pasaules čempionāta kvalifikācijā Latvijas valstsvienība trīs spēlēs piedzīvoja zaudējumu Itālijas (23:36) un Farēru (Fēru) salu (19:26) valstsvienībām, bet pret Luksemburgu nospēlēja neizšķirti (30:30), tāpēc kvalificēties nākamajai kārtai neizdevās.

Šajā sezonā pasaules čempionāta priekškvalifikācijā kopumā desmit komandas cīnīsies par piecām vietām otrās kvalifikācijas fāzes pirmajā kārtā, katra pāra uzvarētājiem nākamajā posmā pievienojoties Lietuvai, Ukrainai un Beļģijai.

Latvijas vīriešu handbola izlase:

Vārtsargi – Artūrs Kuģis (Dobeles “Tenax”), Edgars Kukša (“Aurich”, Vācija);

Kreisā mala – Ričards Juzups (Dobeles “Tenax”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze”/LSPA);

Labā mala – Linards Usāns (Dobeles “Tenax), Andis Bors (MSĢ);

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (“Villa de Aranda”, Spānija), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs (“ASK Zemessardze”/LSPA);

Kreisie ārējie – Ralfs Geislers (“Lippe”, Vācija), Roberts Rancāns (“Helvetia Anaitasuna”, Spānija), Jānis Pāvels Valkovskis (“Coburg”, Vācija);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (“Stralsunder”, Vācija), Endijs Kušners (“Hordur”, Islande), Raivis Gorbunovs (“Bergsoy”, Norvēģija), Kārlis Krūmiņš (Dobeles “Tenax”);