Latvijas izlase piedzīvo minimālo zaudējumu Lietuvai

DSC00912

Šodien Ludzā aizvadīta valstsvienību pārbaudes spēļu turnīra “Baltijas jūras valstu kauss 2023” otrā diena. Latvijas nacionālā vīriešu izlase spraigā cīņā ar 31:32 piekāpās Lietuvas izlasei, bet Igaunija ar 31:28 pārspēja Somiju.

Latvijas – Lietuvas spēlē tās rezultātu ar diviem precīziem metieniem atklāja lietuvieši (2:0), bet četras minūtes vēlāk latvieši rezultātu izlīdzināja (2:2). 11. minūtē Jevgeņijs Rogonovs valstsvienību izveda vadībā (4:3), taču spēles turpinājumā abas komandas spēlēja līdzvērtīgi. Puslaika rezultātā (17:13) gūto četru vārtu pārsvaru lietuvieši panāca vien pēdējās divās minūtēs.

Arī otrā puslaika ievadā lietuvieši turējās vismaz divu vārtu atstatumā, bet 51. minūtē atgriezās četru vārtu pārākumā (28:24). Pateicoties četru vārtu guvumam, Latvija 54. minūtē panāca neizšķirtu (28:28). Savukārt atlikušajā laikā gūt virsroku tā arī nespēja, spēles beigās piekāpjoties pretiniekam ar -1 (31:32).

Ar sešu vārtu guvumu deviņos mēģinājumos rezultatīvākais Latvijas rindās bija Jevgeņijs Rogonovs. Par vērtīgāko spēlētāju atzīts Raivis Gorbunovs. Viņš šajā spēlē realizēja piecus no desmit metieniem.

Lietuvas komandas vērtīgākais spēlētājs – Romas Aukstikalnis.

• Latvija – Lietuva 31:32 (13:17)

Latvija – Jevgeņijs Rogonovs 6/9, Raivis Gorbunovs 5/10, Ņikita Pančenko 4/5, Linards Usāns 4/8, Toms Lielais 3/3, Ričards Juzups 3/3, Ingus Kristiāns Jonuška 2/2, Roberts Rancāns 2/2, Intars Jomants 2/3

Dienas pirmajā spēlē savstarpēji spēkojās Igaunija un Somija. Sīvā cīņā, teju visu spēli spēlējot līdzvērtīgi pārāki tomēr izrādījās igauņi, nodrošinot otro panākumu divās dienās. Vakar Igaunija ar 35:29 pārspēja Latviju.

• Igaunija – Somija 31:28 (13:17)

Rīt noslēdzošajā pārbaudes spēļu dienā plkst. 10:00 Latvija spēkosies ar Somiju, bet plkst. 12:00 Lietuva pret Igauniju. Spēles tiešraides skatāmas LHF Youtube kontā (lvhandball).

Latvijas nacionālā vīriešu izlase

Vārsargi – Rolands Ļebedevs (TV Hüttenberg II, GER), Elvijs Kušners (HK Ogre/Hydrox);

Labie malējie – Linards Usāns (ZRHK Tenax Dobele);

Labie ārējie – Ņikita Pančenko (ZRHK Tenax Dobele);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (Stralsunder HV, GER), Kristers Rihards Ozols (ASK Zemessardze/LSPA), Raivis Gorbunovs (Bergsøy, NOR)

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (BM Villa de Aranda, ESP), Intars Jomants (HK Ogre/Hydrox), Sandis Vaškevičs (MSĢ);

Kreisie malējie – Renārs Grebeņņikovs (ASK Zemessardze/LSPA), Ričards Juzups (ZRHK Tenax Dobele), Kristiāns Ingus Jonuška (ASK Zemessardze/LSPA);

Kreisie ārējie – Roberts Rancāns (Helvetia Anaitasuna, ESP), Toms Lielais (HK Ogre/Hydrox), Eduards Malahovs (SK Latgols)