Latvijas izlase otrajā PČ priekškvalifikācijas spēlē piedzīvo smagāku zaudējumu

LAT_EST-292

Sestdien Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase Tallinā otro reizi stājās pretīm Igaunijas valstsvienībai par iespēju tikt nākamajā kārtā 2025. gada Pasaules čempionāta kvalifikācijā. Ar rezultātu 28:22 arī šajā reizē Latvija piedzīvoja zaudējumu.

Latvija spēli iesāka veiksmīgi un tās rezultātu atklāja Jevgeņijs Rogonovs. Lai gan igauņi vairākkārt rezultātu izlīdzināja, līdz 18. minūtei Latvija spēja noturēt vadības grožus savā pusē. 11. minūtē Ričards Juzups bija panācis pat trīs vārtu pārsvaru (5:2).

22. minūtē vadību pārņēma Igaunijas valstsvienība (8:7) un latviešiem vairs nespēja panākt neizšķirtu. Pārtraukumā Latvija devās ar 7:12.

Otrā puslaika ievadā Latvija pietuvojās trīs vārtu attālumā (12:15), taču pārkāpt mīnuss piecu vārtu slieksni tā arī neizdevās. 50. minūtē Igaunija panāca +7 (24:17), kas bija arī šīs spēles lielākais pārsvars.

Arī šajā spēlē kā rezultatīvākais izcēlās Ralfs Geislers, kurš realizēja piecus no 10 metieniem. Visos trīs metienos rezultatīvs bija Rauls Erlends Serafimovičs. Vēl pa trīs vārtiem Latvijas kopējo rezultātu papildināja Kristiāns Ingus Jonuška un Jevgeņijs Rogonovs.

Igaunija – Latvija 28:22 (12:7)

Latvija – Ralfs Geislers 5/10, Kristiāns Ingus Jonuška 3/6, Rauls Erlends Serafimovičs 3/3, Jevgeņijs Rogonovs 3/5, Andis Bors 2/3, Artūrs Meikšāns 2/3, Jānis Pāvels Valkovskis 2/3, Valdis Kalniņš 1/3, Ričards Juzups 1/3

Pasaules čempionāta priekškvalifikācijā kopumā desmit komandas cīnās par piecām vietām otrās kvalifikācijas fāzes pirmajā kārtā, katra pāra uzvarētājiem nākamajā posmā pievienojoties Lietuvai, Ukrainai un Beļģijai.

Latvijas vīriešu handbola izlase:

Vārtsargi – Artūrs Kuģis (Dobeles “Tenax”), Edgars Kukša (“Aurich”, Vācija);

Kreisā mala – Ričards Juzups (Dobeles “Tenax”), Kristiāns Ingus Jonuška (“ASK Zemessardze”/LSPA);

Labā mala – Linards Usāns (Dobeles “Tenax), Andis Bors (MSĢ);

Līnijas spēlētāji – Jevgeņijs Rogonovs (“Villa de Aranda”, Spānija), Artūrs Meikšāns (Pelvas “Serviti”, Igaunija), Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs (“ASK Zemessardze”/LSPA);

Kreisie ārējie – Ralfs Geislers (“Lippe”, Vācija), Jānis Pāvels Valkovskis (“Coburg”, Vācija);

Saspēles vadītāji – Rauls Erlends Serafimovičs (“Stralsunder”, Vācija), Endijs Kušners (“Hordur”, Islande), Raivis Gorbunovs (“Bergsoy”, Norvēģija), Kārlis Krūmiņš (Dobeles “Tenax”);