Federācija Vīriešu izlase 16.10.2022 17:41

Latvijai zaudējums arī Polijai

20221016_LAT_POL-49

Latvijas vīriešu handbola izlase šodien aizvadīja EHF EURO 2024 kvalifikācijas spēli pret Polijas izlasi. Valmieras Olimpiskajā centrā savu atbalstītāju priekšā komandai zaudējums – 19:37.

Spēli ar vārtu guvumu sāka poļi, taču Latvija ātri spēja atbildēt ar precīzu Ņikitas Pančenko metienu – 1:1. Latvieši aizsardzībā spēlēja agresīvi, kas poļiem lika jau spēles sākumā pievērstie sarunām ar tiesnešiem. Spēles sākums bija ass un emocionāls, un ne bez grūtībām pēc spēlētām septiņām minūtēm, poļi vadībā ar 5:2. Pašaizliedzīga spēle aizsardzībā, precīzi uzbrukumi un vārtu pārliktnis ļāva Latvijai panākt – 4:5. Pirmā puslaika vidū poļi bija teju vai, sakaitināti no tā, ar cik lielu pretestību latvieši spēlēja aizsardzībā, neļaujot viņiem brīvi tikt pie metieniem. Desmit minūte līdz pirmā puslaika beigām – 8:6 Polijas izlases labā. Turpinājumā Latvijas handbolistu pieļautās kļūdas ļāva Polijas izlasei atkal iegūt drošāku pārsvaru. Puslaika rezultāts – 9:13. Pirmajā puslaikā Latvijas izlases sastāvā četrus vārtus guva Ņikita Pančenko.

Otrais puslaiks sākās ar poļu izrāvienu – 3:0, panākot – 16:9. Turpinājumā asumi un vārdu pārmaiņa ne tikai laukumā, bet arī treneru starpā. Spēles 38. minūtē Latvijas izlases sastāvā debitēja 15 gadīgais Valdis Kalniņš. Savukārt 40. minūtē Valdis guva savus pirmos vārtus pieaugušo izlases rindās. Otrā puslaika sākumā Polijas izlasei izdevās gūt vairākus vieglus vārtus ātrajos uzbrukumos, tādējādi panākot 24:13. Spēles pēdējās 17 minūtēs jautājums bija – ar kādu Polijas izlases pārsvaru noslēgsies šī spēle. Spēles beigu rezultāts – 19:37.

Latvija – Polija 19:37 (9:13)
Latvija –
Pančenko 5, Veršakovs 3, Kalniņš 2, Leja 2, Serafimovičs 1, Rogonovs 1, Meikšāns 1, Geislers 1, Borodovskis 1, Miķelsons 1, Kurzemnieks 1

Patriks Rombels, galvenais treneris (Polija)
“Zinājām, ka Latvijas handbolā notiek pārmaiņas, ir mainījušies treneri un handbola stils. Latvijai komandā nav lielas zvaigznes, taču komanda bija konkurētspējīga un sīksta, īpaši pirmajā puslaikā. Visu cieņu Latvijai. Otrajā puslaikā mēs nospēlējām daudz labāk – abās laukuma pusēs – uzbrukumā un aizsardzībā – realizējām savus metienus un guvām arī vieglus vārtus. Aizvadījām divas spēles un izcīnījām divas uzvaras, visas ir izdarītas lieliski un ar nepacietību gaidām spēles pret Franciju. Mēs zinām, ka viņi ir mūsu grupas favorīti, taču centīsimies darīt visu, kas mūsu spēkos”

Davors Čutura, galvenais treneris (Latvija)
“Mums bija neticams pirmais puslaiks, un esmu pateicīgs savai komandai par to. Kā jau teicu, esmam reālisti, un man nebija cerību, ka spēsim visas 60 minūtes sacensties ar tādām komandām kā Francija un Polija. Esmu priecīgs par daudzām labajām spēles epizodēm. Un apmierināts ar darbu, ko šajās dienās ir paveikuši daudzi jaunie spēlētāji. Mēs turpinām savu darbu kopā, un šobrīd es vēlos norādīt tikai uz visu pozitīvo.”

Ņikita Pančenko, Latvijas izlases spēlētājs
“Mēs pilnībā mainām savu spēli, šobrīd mums ir ļoti daudz informācijas un emociju. Ir grūti visu apgūt tik īsā laikā, taču šobrīd ir svarīgi neaizmirst visas apgūtās lietas, lai nākamreiz varētu virzīties uz priekšu. Esmu gandarīts un priecīgs par šo nedēļu, kad visi Latvijas spēlētāji pulcējas, lai spēlētu “zem” Latvijas karoga, neskatoties uz divām zaudētām spēlēm.”