Izlases Vīriešu izlase 24.10.2019 21:00

Latvija saspringtā spēlē piekāpjas Luksemburgai

Šovakar Latvijas nacionālā handbola izlase aizvadīja otro pārbaudes spēli treniņnometnes ietvaros un saspringtā spēlē atzina vietējās Luksemburgas valstsvienības pārākumu ar rezultātu 26:28.

Vakar Latvija aizvadīja pirmo pārbaudes spēli treniņnometnes ietvaros. Pirmais puslaiks nebija tas labākais (15:17), bet mača otrajā daļā latvieši sakārtoja spēli aizsardzībā, veica astoņu vārtu izrāvienu un galarezultātā uzvarēja Luksemburgu ar 33:27. Uvis Strazdiņš un Nils Kreicbergs bija rezultatīvākie komandas spēlētāji ar sešiem gūtiem vārtiem.

Mača ievadā latviešiem neizdevās izmantot savas iespējas uzbrukumā, un mājinieki ieguva 3:1 pārsvaru. Austra Tuminska veiksmīgas darbības darbības uzbrukumā ļāva Latvijai pārņemt vadību – 5:4. Ļoti līdzīga rezultāta attīstība turpinājās līdz pat puslaika beigām, tādējādi pēc 30 minūtēm neizšķirts rezultāts bija visai loģisks – 14:14.

Otrā puslaika sākuma daļā pēc Daiņa Krištopāna un Nila Kreicberga vārtu guvumiem Latvija izvirzījās vadībā ar 20:18. Turpinājumā trīs vārtus pēc kārtas guva Luksemburgas handbolisti (21:20), pēc kā atgūt vadību Latvijas handbolisti vairs nespēja un galarezultātā piedzīvoja zaudējumu ar 26:28.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar desmit vārtiem bija Nils Kreicbergs, kurš šajā mačā pa vārtiem meta 11 reizes. Pa trīs vārtiem šajā mačā guva Dainis Krištopāns, Oskārs Arājs un Austris Tuminskis.

Latvijas izlases kandidātu saraksts treniņnometnei Luksemburgā
Vārtsargi: Artūrs Kuģis (HC Vardar, Maķedonija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs (Tenax Dobele), Emīls Kurzemnieks (Tenax Dobele)
Kreisā mala: Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija), Oskars Arājs (Tenax Dobele),
Saspēles vadītāji: Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija), Austris Tuminskis (EHV Aue, Vācija), Toms Lielais (HB Dudelange, Luksemburga), Raivis Gorbunovs (RK Umag, Horvātija)
Labā mala: Uvis Strazdiņš (HC Kehra, Igaunija), Andis Ērmanis (Tenax Dobele)
Labie ārējie: Dainis Krištopāns (HC Vardar, Maķedonija), Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija), Evars Klešniks (LIT Tribe Germania, Vācija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord Handball, Norvēģija)
Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limoges Hand 87, Francija), Artūrs Meikšāns (Polva Serviti, Igaunija), Egils Politers (Tenax Dobele)