Vīriešu izlase 22.01.2022 19:22

Latvija ar +13 uzsāk ceļu uz Vāciju

NIK_6807

Latvijas izlase aizvadot pārliecinošu pirmo puslaiku un, turpinot iesākto arī otrajā puslaikā, izcīna pirmo uzvaru pār Bulgārijas valstsvienību. Šīs dienas spēles rezultāts 36:23. Šodienas iekrātie + 13, ir laba bāze rītdienas spēlei, kura jau rīt, Dobeles sporta centrā, plkst., 14:45.

Pēc spēlētām divarpus minūtēm pirmie vārtus gūva bulgāri – Dimitar Grozev. Pēc spēlētām 10 minūtēm Latvijas izlasē piecus vārtus bija guvis Ņikita Pančenko, bet vieni vārti Nilam Kreicbergam, kas Latvijas izlasei deva divu vārtu pārsvaru – 6:4. Ne bez grūtībām, lēni un pacietīgi Latvijas izlase savu pārsvaru palielināja. Pirmā puslaika pusē, pēc kārtējā precīzā metiena, potītes traumu guva Pančenko. Ar savu precīzo metienu viņš panāca 9:5 Latvijas izlases labā. Mazliet vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām ar spēcīgu un precīzu balsta metienu savus piektos vārtus guva Nils Kreicbergs, izvirzot Latviju vadībā ar plus pieci – 14:9. Līdz pirmā puslaika beigām Latvijas izlasei izdevās savu pārsvaru palielināt un atpūtā doties ar astoņu vārtu pārsvaru – 18:10. Pirmajā puslaikā Latvijas izlases sastāvā seši vārti Ņikitam Pančeko, tikpat Nilam Kreicbergam.

Otro puslaiku sākām ar labām ziņām – Ņikita Pančenko ir gatavs atgriezties laukumā. Otrajā puslaikā Latvijas izlases vārtus sargāja Raitis Puriņš, kurš to darīja veiksmīgi, vairākkārt atvairot pretinieku metienus un palīdzot Latvijai sasniegt divciparu starpību rezultāta – 21:11, pēc spēlētām trīs minūtēm. Spēles turpinājumā bulgāriem izdevās rezultāta starpību mazliet samazināt, pēc spēlētām 11 minūtēm, panākot 23:16. Latvijas izlase spēja atgūties un tuvāk bulgārus nepielaida, pēc Ņikitas Pančenko precīza septiņu metru soda metiena, atkal plus 10 – 27:17. Latvijas izlase sasniedza pat plus 15, tomēr piecas minūtes, pirms spēles beigām bulgāri rezultāta starpību mazliet samazināja, tas Latvijas izlasi ‘sapurināja’, ņemot vēra, ka svarīgi ir katri vārti un uzvara divu spēļu summā. Spēles rezultāts – 36:23. Lieliska spēle Nilam Kreicbergam, kurš guva 11 vārtus, Ņikita Pančenko pievienoja 10 vārtus.

Latvija – Bulgārija 36:23 (18:10)
Latvija – Kreicbergs 11, Pančenko 10, Leja 5, Kurzemnieks 3, Šuleiko 2, Politers 2, Arājs 2, Krištopāns 1
Bulgārija – Dimitrov 5, Vasilev 4, Maihailov 3, Balchev 3, Kalchev 3, Ivanov 2, Grozev 1, Savov 1, Genov 1