Izlases Vīriešu izlase 01.06.2019 21:00

Krištopāns pirmo reizi iegūst EHF Čempionu līgas trofeju

Latvijas nacionālās handbola izlases līderis Dainis Krištopāns pirmo reizi karjerā ieguvis Eiropas spēcīgākā handbola turnīra EHF Čempionu līgas trofeju. “Final 4” turnīra finālā Maķedonijas klubs Skopjes “Vardar” šovakar ar 27:24 pieveica Ungāŗijas vienību “Telekom Veszprem”.

Pusfinālā “Vardar” ar 29:27 uzvarēja Spānijas vadošo klubu “Barca Lassa”, un Dainis ar desmit vārtiem bija pārliecinoši labākais spēlētājs laukumā. Savukārt ungāru “Telekom Veszprem” pusfinālā ar 33:30 apspēlēja Polijas komandu “Viva Kielce”.

Finālspēles ievadā bija redzams, ka “Telekom Veszprem” milzu uzmanību aizsardzībā velta Krištopānam, kurš ar šādu situāciju tika galā izcili, vairākas reizes lieliski atrodot partrnerus. “Vardar” pirmais puslaiks bija praktiski nevainojams, un rezultāta tablo vēstīja plus pieci (16:11). Otrajā puslaikā “Telekom Veszprem” tuvojās rezultātā, bet pie 22:20 svarīgus vārtus guva Krištopāns (23:20).

“Telekom Veszprem” turpināja cīnīties un pietuvojās pat līdz 23:24, taču tad atkal vārtus guva Krištopāns (25:23). Pēc tam Krištopāns aizsardzībā vēl pārtvēra pretinieku piespēli. “Vardar” pārsvaru neizlaida un galarezultātā uzvarēja ar 27:24. Dainim šajā mačā septiņi metieni, četri vārtu guvumi un pa vienam noraidījumam un brīdinājumam.

“Vardar” tādējādi pretēji prognozēm otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē ieguvusi Eiropas handbola prestižāko trofeju, savukārt Latvijas handbolistam Krištopānam tas izdevies pirmo reizi karjerā.