Izlases Vīriešu izlase 01.09.2019 21:00

Krištopāna un Kuģa “Vardar” iegūst “Super Globe” bronzu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Saūda Arābijā norisinājās Starptautiskās handbola federācijas (IHF) organizētais turnīrs “Super Globe”, kurā EHF Čempionu līgas uzvarētāja Maķedonijas komanda Skopjes “Vardar” ar latviešiem Daini Krištopānu un Artūru Kuģi sastāvā izcīnīja bronzas medaļas.

“Super Globe” turnīrs šogad notika 13. reizi vēsturē. Šajā turnīrā piedalās desmit komandas, sastāvu veidojot sešu kontinentu spēcīgākajām komandām. Vēl četras komandas šogad bija – turnīra iepriekšējās sezonas čempione Spānijas “Barcelona”, bet īpašie ielūgumi jeb ”wild card” tika piešķirti Vācijas komandai “Kiel”, kā arī divām vienībām no Saūda Arābijas – “Al Wehda” un “Al Mudhar”.

“Vardar” kā Čempionu līgas uzvarētāja pirmo kārtu izlaida un ceturtdaļfinālā spēlēja pret “Al Mudhar”, kas 1/8 finālā ar 33:13 bija sagrāvusi ASV komandu “New York City”. Pret “Al Mudhar” latviešu pārstāvētā komanda nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu, uzvarēja abos puslaikos un visā spēlē svinēja panākumu ar 34:27 (17:12). Dainis guva trīs vārtus, saņēma vienu brīdinājumi un divus divu minūšu sodus.

Pusfinālā “Vardar” spēlēja pret spēcīgo Vācijas klubu “Kiel”. Pret šo pretinieci bija diezgan lielas problēmas aizsardzībā. Jau pirmajā puslaikā “Vardar” ielaida 19 vārtus (17:19), bet visā spēlē atzina pretinieku pārākumu ar 30:34. Krištopānam atkal trīs vārti, kā arī viens noraidījums un brīdinājums.

Cīņā par bronzu “Vardar” ar 30:26 (16:16) uzvarēja mājinieci “Al Wehda”. Dainis ar sešiem gūtiem vārtiem bija otrs rezultatīvākais savā komandā. Latvieša rēķinā arī viens divu minūšu sods. Par čempioni piekto reizi vēsturē kļuva “Barcelona”, kas finālā ar 34:32 (15:17) pieveica “Kiel”.