Federācija 29.11.2022 10:16

Ivita Asare un Līga Bīriņa piedalījušās EHF sieviešu handbola seminārā Slovēnijā

_er_2409.v1

EHF EURO 2022 sieviešu finālspēļu nedēļas nogalē Ļubļanā norisinājās EHF handbola konference, kurā piedalījās arī Latvijas Handbola federācijas prezidente Ivita Asare un ģenerālsekretāre Līga Bīriņa. Divu dienu garumā 130 dalībnieces no 32 pasaules valstīm piedalījās ekspertu prezentācijās un guva zināšanas sieviešu handbola nākotnes attīstības virzīšanai.

Konferencē piedalījās pārstāves no handbola federācijām, klubiem, sacensību valdēm, kā arī bijušās spēlētājas, ekspertes un citi. LHF pārstāvēja Ivita Asare un Līga Bīriņa.

Līga Bīriņa dalās pārdomās par semināru: “Dalība starptautiskās konferencēs ne vien paplašina handbola paziņu loku, bet arī sniedz iespēju uzzināt ko jaunu. Sporta industrija nepārtraukti attīstās dažādos aspektos, būtiski ir sekot līdz tendencēm un pilnveidot savu sporta ikdienu. Ļoti vērtīgi, ka Eiropas valstu handbola līderi dalās pieredzē, kas palīdz attīstīt un popularizēt handbolu.”

Konferences programmā ir iekļautas dažādas ar handbola attīstību un popularizēšanu saistītas ekspertu prezentācijas. Dalībniecēm arī bija iespēja iepazīt arēnu “Stožice”, piedalīties EHF EURO 2022 noslēguma preses konferencē un 2023. gada sieviešu Pasaules čempionāta “play-off” spēļu izlozē.

Lektoru vidū bija pārstāvji no EHF, EHF Čempionu līgas klubiem “Team Esbjerg” un “Krim Mercator”, Union of European Football Associations (UEFA) un vairākām nacionālajām federācijām.

Ar ievadvārdiem konferenci atklāja EHF prezidents Maikls Vīderers, EHF ģenerālsekretārs Martins Hausleitners. un Sieviešu handbola padomes priekšsēdētāja Marta Bona.

“Kāpēc esat šeit? Lai veidotu perspektīvu sieviešu handbola nākotni,” ievadrunā sacīja Hausleitners.

Vīderers uzskata, ka tādas konferences kā šī ir ļoti vērtīgas sporta veida attīstībai. Viņš atzīst, ka EHF pēdējos gados ļoti smagi strādājot pie tā, lai nodrošinātu, ka sieviešu handbols nezaudē savas pozīcijas starptautiskajā kontekstā.

Konferences laikā tika aplūkots nākamais sieviešu EHF EURO, kas 2024. gada decembrī notiks Ungārijā, Šveicē un Austrijā. Eksperti vērsa dalībnieču uzmanību arī šādām tēmām:

– nacionālo izlašu sagatavošanu EHF EURO kvalifikācijas spēlēm un finālturnīriem,

– pagātnes piemēri un to izmantošanu handbola nākotnē,

– sportistu personīgā attīstība un programma EHF Respect Your Talent,

– nacionālo izlašu organizēšana,

– handbola akadēmiju attīstība un sieviešu sporta popularizēšana,

– handbola klubu un līgu lomu sieviešu handbola stiprināšanā.

Informācijas avoti: eurohandball.com

Foto: ©EHF/kolektiffimages