SynotTip handbola virslīga 26.03.2022 20:19

HK Vaiņode pakāpjas uz 3. vietu, ASK/LSPA turpina bez zaudējumiem

5 (2)

Šajā nedēļas nogalē aizvadītas jau sešas virslīgu spēles – trīs SynotTip handbola virslīgā, tikpat arī sieviešu virslīgā. Sieviešu virslīgā LSPA izcīnīja uzvaru pret LAT 2006 komandu, savukārt spēlēji neizšķirti ar Jēkabpils SS, trešajā sieviešu virslīgas duelī Salaspils SS pārspēja LAT 2006 meitenes. SynotTip handbola virslīgā uzvaras HK Vaiņode, Murjāņu sporta ģimnāzijas un ASK Zemessardze/LSPA handbolistiem.

• LSPA – LAT 2006    30:27 (14:14)

LSPA komanda treneris Rihards Leja pēc spēles stāstīja, ka darba dienu vakara spēles vienmēr ir pārbaudījums. Pēc ilgas dienas, tās noslēgumā sakoncentrēties un labi aizvadīt spēli ir sarežģīts uzdevums. Treneris velta uzslavas arī pretiniecē, atzīstos, ka viņas bija noskaņojušās jau no pašām pirmajām spēles minūtēm un LSPA komanda nav varējusi atslābt ne mirkli. Tāpat Rihards stāsta, ka LSPA komanda ir aizvadījusi pietiekami stabilu spēli, tomēr savu kļūdu dēļ komanda ir ļāvusi pretiniecēm rezultāta starpību samazināt. Turpinot par pretiniecēm, LSPA treneris uzslavē LAT 2006 komandas saspēles vadītāja, kura ar savu enerģiju un pašaizliedzīgu cīņu, sagādāja LSPA komandai problēmas aizsardzībā. Noslēgumā treneris uzslavē savas komandas meitenes – Ingu Dīķi un Kristīnu Dzenīti, kuru lieliskā savstarpējā sadarbība, kura bija izšķiroša spēles beigās, tāpat treneris atzīmē Kintijas Kokinas veiksmīgo spēli, atvairot metienus no sešiem metriem.

LSPA – Pudovska 6, Veide 6, Dīķe 5, Dzenīte 5, Zagorska 4, Kiršteine 4
LAT 2006 –
Bilkšte 10, Blažēvica 9, Virubka 6, Kaminska 1, Koņušeka 1

• LSPA – Jēkabpils SS             21:21 (12:10)

Rihards Leja (LSPA treneris) pēcspēles atzina, ka ir bijusi kārtīga spēle, cīņa aizsardzībā abu komandu izpildījumā. Tāpat abas komandas pieļāvušas daudz tehnisko kļūdu. Lai gan rezultāta ziņā LSPA komanda ilgu laiku turējās vadībā, pretinieces ir pratušas sekmīgi izmantot LSPA pieļautās kļūdas uzbrukumā, izveidojot labas un ātras pārejas no aizsardzības uzbrukumā. Treneris atzīmē arī to, ka saspringtos brīžos viņa komandai ir labi nospēlējusi, izveidojot vārtu gūšanas momentus, bet komandu ir pievīlusi precizitāte. Spēles beigās LSPA komanda ir nopelnījusi mazākumu, kuru pretinieces aukstasinīgi izmantoja, samazinot vārtu starpību līdz neizšķirtam – 100% izmantojot abas vairākuma iespējas uzbrukumā. Pēdējais uzbrukums bijis Jēkabpils komandai, tomēr LSPA ir izdevies pretiniecēm neļaut gūt vārtus. Riharda prāt, pēc spēles spriežot – godīgs rezultāts noslēgumā.

LSPA – Dīķe 6, Pudovsla 5, Dzenīte 4, Laubner 4, Veide 1, Kiršteina 1
Jēkabpils SS –
Prūse 5, Jukša 5, Brikmane 5, Kaņepe 3, Lapsa 1, Sleža 1, Robežniece 1

• LAT 2006 – Salaspils SS      25:27 (25:27)

LAT 2006 – Bilkšte 6, Peļņa 5, Blažēvica 5, Virubka 4, Koņušeka 3, Piterniece 1, Naudiņa 1
Salaspils SS –
Agarkova 11, Salmane 5, Zvaigzne 3, Kozlova 3, Alksne 2, Kozloviča 2, Binduka V., 1

• HK Vaiņode – Jūrmalas Sports      40:28 (20:13)

HK Vaiņode – Mickus 7, Pāvils 7, Taujēns 6, Grundmanis 4, Strēlis 4, Strazds 4, Plūme 4, Tiškus 3, Orlovs 1
Jūrmalas Sports –
Korzāns 6, Zariņš 6, Grīnbergs 4, Pusbarnieks 4, Gulbis 4, Jablonskis 3, Dzenis 1

• RPI-S – MSĢ                         23:43 (15:19)

Pēc spēles MSĢ spēlētāji Huga Gūtmanis un Ralfs Brīvulis bija gandarīti par uzvaru, lai gan atzīst, ka pirmajā puslaikā komanda ir ļoti slikti spēlējusi aizsardzībā. Puslaikā komandā ģērbtuvē ir saņēmusi uzmundrinājuma vārdu, īpaši no sava komandas kapteiņa, tas komandai ir palīdzējis. Otrajā puslaikā sniegums aizsardzība ir uzlabojusies un izdevies arī realizēt savus metienus.

RPI-S – Dumarāns 7, Akimovs 4, Eikens 3, Savickis 3, Blome 2, Mežals 1, Garralda 1
MSĢ –
Brīvulis 10, Serafimovičs 7, Kalniņš 6, Gūtmanis 5, Rogonovs 5, Kazlovskis 5, Misulis 2

• ZRHK Dobele/Tērvete – ASK Zemessardze/LSPA                       24:28 (16:16)

Šī noteikti bija šīs dienas SynotTip handbola virslīgas aizraujošākā spēlē, kurā Dobeles jaunā maiņa centās atņemt līdervienībai – ASK Zemessardze/LSPA – pirmos punktus šajā sezonā. Punktus atņemt neizdevās, bet sagādāt cīņu gan. Lai gan pirmā puslaika vidusdaļā rīdziniekiem bija izdevies iekrāt nelielu pārsvaru – 12:8, līdz pārtraukuma ZRHK Dobele/Tērvete handbolistiem bija izdevies rezultāta starpību samazināt – 16:16. Otrajā puslaikā dobelniekiem izdevās panākt pat plus trīs – 20:17 un vadības grožus atgūt ASK/LSPA komandai izdevās tikai deviņas minūtes līdz spēles beigām – 23:22. Pusotru minūti līdz spēles beigām jau plus četri – 27:23. Spēles rezultāts – 28:24.