Baltijas handbola līga 23.03.2024 19:51

“Granitas-Karys” izrauj neizšķirtu pirmajā ceturtdaļfināla cīņā pret “Tenax Dobele”

Granitas-Karys-410

Šodien Baltijas handbola līgā sākās cīņas izslēgšanas spēlēs par atlikušajā divām vietām finālčetriniekā. Pirmajā spēlē Kauņā “Tenax Dobele” un “Granitas-Karys” komandas nospēlējušas neizšķirti (25:25), visu izšķirot jau pēc nedēļas atbildes spēlē Dobelē plkst. 16:00.

“Šodien daudz no iecerētā nesasniedzām. Kārtējo spēli klibo realizācija no brīvām pozīcijām un daudz pieļautu kļūdu. Tomēr izbraukuma spēle un sīvu cīņu prognozējām, bet šoreiz draudzīgs neizšķirts. Pirmdien sāksim gatavoties atbildes spēlei. Lai panāktu vēlamo rezultātu jāsamazina kļūdas un jāpalielina realizācijas procents,” pēc spēles sacīja “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs.

Ar diviem precīziem metieniem spēli iesāka “Granitas-Karys” handbolisti. Pirmos vārtus “Tenax Dobele” labā ar precīzu septiņu metru soda metienu guva Ņikita Pančenko.

Turpinājumā komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, tomēr izrauties vadībā “Tenax Dobele” komandai pirmā puslaika laikā tā arī neizdevās.

Dobelnieki pārtraukumā devās minimālā deficītā (13:14), bet pirmo reizi virsroku guva 42. minūtē (18:17). Vēl divas minūtes pirms finālsirēnas dobelnieki atradās divu vārtu pārākumā (25:23), taču atlikušajā laikā lietuvieši paguva panākt neizšķirtu – 25:25.

“Tāpat kā iepriekšējā Baltijas līgas spēlē mūs pievīla nerealizētie metieni. It īpaši brīžos, kad tie visvairāk bija nepieciešami. Vērtējot komandas sniegumu kopumā, protams, varējām uzvarēt, bet to liedza kļūdas spēles pēdējās minūtēs. Jāatcerās, ka būs vēl atbildes spēle Dobelē un centīsimies mājās gūt uzvaru un doties uz FINAL-4,” tā par spēli “Tenax Dobele” spēlētājs Ņikita Pančenko, kurš komandas labā guva sešus vārtus deviņos metienos.

Pusi no desmit veiktajiem metieniem realizēja Nils Kreicbergs, bet četrus no sešiem vārtu guvumos pārvērta Kristers Plūme. Izcils sniegums trīs metienos Mārim Veršakovam.

• Granitas-Karys – ZRHK Tenax Dobele 25:25 (14:13)

Granitas-Karys – Štarolis 9/14, Jurkevičius 7/10, Montvilas 3/5, Lazauskas 3/5, Kairys 2/3, Janušonis 1/1

ZRHK Tenax Dobele – Pančenko 6/9, Kreicbergs 5/10, Plūme 4/6, Veršakovs 3/3, Šuleiko 2/5, Kurzemnieks 2/8, Arājs 1/1, Putra 1/1, Politers 1/6

Otrajā ceturtdaļfināla pārī aizrit cīņa starp Klaipēdas “HC Dragūnas” un Tallinas “Mistra” vienībām. Pirmajā spēlē pārliecinošu panākumu guvusi Lietuvas komanda (35:29).

Baltijas līgas pusfināliem automātiski kvalificējušās “Polva Serviti” un “Viljandi HC” komandas, kuras pamatturnīru noslēdza tabulas augšgalā.

Fināla četrinieka izspēle norisināsies 13. un 14. aprīlī Igaunijas pilsētā Pelvā.