Uncategorized 11.03.2021 10:40

Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijā Latvijas pretinieču duelī Baltkrievija pārspēj Itāliju

ai6i7656

2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas 2. kārtā Baltkrievijas vīriešu valstsvienība pārspēja Itālijas izlasi ar rezultātu 37:32. Latvijas izlase jau aizvadīja divas spēles pret Itālijas izlasi, savukārt ar Baltkrievijas izlasi tiksies jau šajā nedēļas nogalē.

Lai gan Baltkrievijas handbolistiem pirmo puslaiku izdevās noslēgt ar četru vārtu pārsvaru un otrajā puslaikā tikai turpināt to palielināt, Itālijas handbola izlase demonstrēja lielisku gribasspēku un jau otrā puslaika vidū atguva zaudētos vārtus, pēc veiksmīga Gianluca Dapiran meitiena izlīdzinot rezultātu līdz 26:26.

Tomēr Baltkrievijas izlase pēc neveiksmīgā puslaika sākuma parādīja savu meistarību. Jau nākamajās piecās minūtēs simtprocentīgi gūstot vārtus, baltkrievi spēja atkal panākt piecu vārtu pārsvaru, tādējādi spēli noslēdzot ar rezultātu 37:32.

Rezultatīvākais spēlētājs Baltkrievijas sastāvā bija Mikita Vailupau, kas no izdarītiem 14 metieniem 11 reizes bija precīzs. Itālijas rindās precīzākie, gūstot pa pieciem vārtiem, bija Alessio Moretti, Davide Bulzamini un Michele Skatar.

Itālijas valstsvienībai šī bija jau ceturtā spēle kvalifikācijas ciklā. Pēc šī zaudējuma tā noslīdēja uz ceturto pozīciju Eiropas čempionāta kvalifikācijas 6. grupas turnīra tabulā.

Savukārt Baltkrievijas handbola izlasei šī bija trešā spēle kvalifikācijas turnīrā. Tā, ieskaitot šo reizi, ir svinējusi divas uzvaras. Zīmīgi, ka Baltkrievijas handbolisitiem savās mājās izdevās pārspēt arī grupas favorīti Norvēģijas valstsvienību, tomēr atbildes spēlē piedzīvoja līdz šim vienīgo zaudējumu šajā kvalifikācijā.

Pēc Itālijas zaudējuma Latvijas handbola izlase pacēlās uz trešo vietu 6. grupā, jo pagaidām ir bijusi labāka iemesto/zaudēto vārtu starpība. Latvijas handbolisti līdz šim gan ir aizvadījuši tikai divas spēles, abas pret Itālijas valstsvienību.

Sestdien, 13. martā, pulksten 15.00 Valmieras Olimpiskajā centrā Latvijas handbola izlase aizvadīs trešo kvalifikācijas cikla spēli, tiekoties ar Baltkrievijas handbola izlasi. Spēle pandēmijas izplatības ierobežošanas dēļ norisināsies bez skatītājiem, tomēr līdzjutējiem būs iespējams atbalstīt Latvijas izlasi, vērojot to LTV7 tiešraidē no Valmieras.