Izlases Vīriešu izlase 09.01.2020 22:00

Eiropas čempionāta finālturnīra debijā zaudējums pret Spāniju

Debiju Eiropas čempionātā handbolā piedzīvojusi Latvijas valstsvienība, spēlē pret aktuālo kontinenta čempioni Spāniju piekāpjoties ar 22:33. Septiņus vārtus Latvijas izlasē guva Dainis Krištopāns.

Latvijas izlasei savā Eiropas čempionāta debijas spēlē nācās iztikt bez komandas pamatvārtsarga Artūra Kuģa, kurš neilgi pirms čempionāta sākuma atsvaidzināja potītes traumu. Līdz ar to izlases vadītājs Armands Uščins komandas vārtu sargāšanu uzticēja Edgaram Kukšam.

Mača pirmajā uzbrukumā Dainis Krištopāns iespēlēja bumbu līnijā brīvi pamestajam Ingaram Dudem. Latvijas izlases kapteinis savu iespēju neizniekoja, vēsturiski gūstot Latvijas valstsvienības pirmos vārtus Eiropas čempionātā. Savā aizsardzības zonā lieliski nospēlēja vārtsargs Kukša, atvairot pirmos četrus Eiropas čempionu metienus un ar pozitīvām emocijām ieejot spēlē. Spēles piektajā minūtē metienu vārtos raidot Aivim Jurdžam, Latvijas izlase panāca 2:0 pārsvaru. Pirmos vārtus Eiropas čempione Spānija guva pēc septiņām ar pusi nospēlētām minūtēm, kad Kukšam neizdevās atvairīt vārtu augšējā stūrī raidīto septiņu metru soda metienu.

Mača 13. minūtē spāņi ātrajā uzbrukumā guva savus ceturtos vārtus pēc kārtas, pirmo reizi spēlē nostādot Latvijas izlasi iedzinējos ar 4:5. Taču pie pirmajā grūtībām latvieši nesalūza un pirmā puslaika vidū Daiņa Krištopāna metiens atkal izvirzīja vadībā Latvijas valstsvienību. Puslaika otrajā pusē teju uz pilnām divām minūtēm latvieši palika divu vīru skaitliskajā mazākumā, taču pārāk daudz šajā laikā netika zaudēts. Tāpat spāņi izniekoja iespēju mest tukšos vārtos, no distances trāpot pa vārtu stabu. Spēlei sasniedzot 20 nospēlētu minūšu atzīmi, Krištopāna metiens ļāva mūsu izlasei būt priekšā ar 8:7. Ar pārkāpumu pret Nilu Kreicbegu sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām sarkano kartīti saņēma spāņu labais ārējais spēlētājs Horhe Makeda. Latvieši gan jau bija nonākuši iedzinējos ar divu vārtu starpību, taču spāņu uzbrukumu apturēšanai vairākkārt nācās pielietot neatļautu spēku, kas lika lielu daļu puslaika izskaņas spēlēt mazākumā. Pārtraukumā gan Latvijas komanda devās ar spilgtām emocijām, jo Uvis Strazdiņš līdz ar beigu signālu iešāva vārtos tālmetienu. Rezultāts pēc puslaika – 11:14.

Otro puslaiku ar diviem ātriem vārtiem sāka Eiropas čempione Spānija, taču Virans Morross aizsardzībā iesita pa seju Krištopānam, saņemot sarkano kartīti un kļūstot par otro diskvalificēto spāņu spēlētāju. Pie savas iespējas debitēt Eiropas čempionātā tika arīRaitis Puriņš (lasi viņa blogu ŠEIT), atvairot spāņu septiņu metru soda metienu. Ar lielisku plaukstas metienu no aizsega līdz divu vārtu starpībai rezultātu puslaika desmitajā minūtē samazināja Jurdžs (16:18).

Spānijas valstsvienība gan meistarīgi izmantoja katru pārtverto bumbu, izveidojot ļoti ātrus pretuzbrukumus, kuros Eiropas čempionu komanda nemēdza kļūdīties. Tādā veidā spāņi guva septiņus vārtus pēc kārtas, būtībā nokārtojot sev pirmo uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā. Lai gan desmit minūtes līdz beigām spāņu pārsvars bija nospiedošs (26:17), tomēr Kukša vārtos turpināja rādīt brīnumus, atvairot septiņu metru soda metienu. Tuvojoties cīņas izskaņai Latvijas izlase gāja uz risku ar vārtsarga nomainīšanu pret septīto laukuma spēlētāju un tas maksāja vairākus vārtus, tostarp ar precīzu metienu pāri laukumam izceļoties Spānijas vārtu vīram Gonsalo Peresam. Latvijas izlases debijas spēle Eiropas čempionātā noslēdzās ar rezultātu 22:33 pret aktuālo Eiropas čempioni.

Eiropas čempionāta otro spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien pulksten 17:00, samērojot spēkus ar Nīderlandes izlasi.

Spānija – Latvija 33:22 (14:11)
Spānija: Fernandess 5, Solē 4, Gomess 4, Entrerrioss 3, Kanjeljass 3, A.Dujšebajevs 3, Aginagalde 2, Sarmjento 2, Peress 1, Makeda 1, Figerass 1, Morross 1, Arinjo 1, Gvardiola 1, D.Dujšebajevs 1.
Latvija: Krištopāns 7, Jurdžs 5, Dude 3, Veršakovs 3, Kreicbergs 2, Strazdiņš 1, Leja 1.