Vīriešu izlase 17.08.2021 00:03

EČ U19: Arnolds Straume: “Jāpieliek disciplīnā, komandas spēlē un jācīnās tālāk.”

160821003

Šodien Latvijas U19 vīriešu izlase aizvadīja pirmo spēli EHF U19 Eiropas čempionātā B divīzijā. Šodienas spēlē ar rezultātu 29:40 atzinām Rumānijas valstsvienības pārākumu. Par Latvijas izlases vērtīgāko spēlētāju šajā spēlē tika atzīts Endijs Kušners, kurš guva 12 vārtus.

Sākumsastāvs
Latvijas: Geislers, Juzups, Rogonovs, Grebeņņikovs, Rancāns, Kušners
Vārtos: Ozoliņš

Rumānija: Veres, Citu, Stanescu, Pop, Dedu, Stanciuc
Vārtos: Preda

Spēles sākums bija ļoti enerģisks, un spēles rezultāts auga pakāpeniski abām komandām. Pirmā puslaika pirmo pusi Latvijas izlases spēja turēties pāris vārtu vadībā. Spēle bija ātra, enerģiska un agresīva. Kā pēc spēles atzina Latvijas izlases galvenais treneris Arnolds Straume: “Iespējams, komanda fiziski “noplīsa”, un rumāņi to izmantoja.” Puslaikā komandas devās ar rezultātu 21:16 Rumānijas labā. Otrajā puslaikā Rumānija turpināja palielināt savu pārsvaru, un Latvijas komanda neatrada ieročus, lai šo Rumānijas dominanci pārtrauktu. Spēles rezultāts – 40:29 Rumānijas labā.

Latvijas izlases galvenā trenera Arnolda Straumes komentārs:
“Spēli sākām ļoti labi. Puiši bija noskaņojušies, varēja redzēt, ka visi grib un viss sanāca. Kādā piektajā vai septītajā minūtē notraumējās Roberts Rancāns, kas mums ir pamata spēlētājs aizsardzībā un uzbrukumā. Līdz ar to mums nācās nedaudz pamainīt taktiskos zīmējumus. Mēs turpinājām labi, bet pēc kādām 15 minūtēm mēs vai nu fiziski palūzām vai Rumāņi mums uzspieda, sākām spēlēt kaut kādu citu handbolu. Tika pārkāpta disciplīna, sasteigti metieni, kā arī neiemesti metieni no labām pozīcijām, par ko rumāņi mūs sodīja. Pirmo puslaiku pabeidzām ar mīnus pieci, it kā nekas traks. Otro puslaiku sākām slikti un nevarējām atkopties. Pašās beigas nospēlējām labi, pamainīju sastāvu, un gandrīz visi puiši tika spēlēt. Ar tiem džekiem, kas spēlēja pēdējās 15 minūtes, esmu ļoti apmierināts – parādīja, ka viņi arī var spēlēt, ka nesēž tikai uz soliņa. Cerams, uz nākamo spēli pieliksim disciplīnā un komandas spēlē. Arī treneriem jāizdara savs darbs. Esam gatavi cīnīties.”

Latvijas izlases komandas kapteiņa Endija Kušnera komentārs:
“Beigās zaudējām pa 11, mums iemeta 40 golus, aizsardzība bija slikta. Pirmais puslaiks bija ļoti labs, labi sākām, beigās tikai mīnus 5. Sākumā bijām punkts punktā, bijām arī priekšā. Otrā puslaika sākumā vairs nebija daudz spēka, pāris neiemesti metieni no sešiem metriem, beigās rezultāts sanāca tāds, kāds bija. Vajag ātrāk kustināt bumbu uzbrukumā, jāapiet “līnijniekus” un vairāk jārunā aizsardzībā. Pēc katra metiena visiem jāskrien ātrāk aizsardzībā, pārāk daudz metienus mums iemeta. Visi mēs labi nospēlējām, man vienkārši sanāca samest vairāk goliņus (12). Visa komanda mēs labi nospēlējām-varējām,protams, labāk un uzvarēt, bet rumāņiem sanāca labāk nospēlēt otro puslaiku.”

Rumānija – Latvija 40:29
Rumānija: Veres 7, Bordeanu 6, Stanciuc 5, Citu 4, Stanescu 4, Dedu 4, Bote 3, Dumitrescu 2, Pop 2, Katona 1, Tobasaru 1, Chiratcu 1
Labākais spēlētājs: Daniel Stanciuc

Latvija: En. Kušners 12, Geislers 4, Rogonovs 4, Usāns 2, Serafimovičs 2, Juzups 2, Grebeņņikovs 2, Krūmiņš 1
Labākais spēlētājs: Endijs Kušners