Vīriešu izlase 19.07.2022 13:31

Davor Čutura: “Spēlētāji saprot, ka mēs šeit esam, lai viņiem palīdzētu. Viņi ir zinātkāri un tas ir svarīgi.”

DSC_0165

Latvijas vīriešu handbola izlase aizvadītās nedēļas izskaņā pulcējās uz pirmo kopīgo nometni jauno treneru Davor Čutura un Alvaro Senovilla Estebana vadībā. Nomente norisinājās četras dienas, kurās komanda aizvadīja sešus treniņus. Sestdien Latvijas izlase devās uz Dobeli, kur piedalījās aktivitātē kopā ar nometnes “Talantu Kalve” dalībniekiem.
Šobrīd treneris ir atgriezies mājas, kā pats teica – “izbaudīs pāris brīvās dienas kopā ar ģimeni”, bet jau pavisam drīz viņš dosies uz Itāliju, lai uzsāktu gatavošanos sezonai ar savu komandu – SSV Brixen, kuru nākamajā sezonā pārstāvēs arī Latvijas izlases hanbolists Māris Veršakovs.

Lūdzām Davoram sniegt komentāru par aizvadīto nometni, pirmajiem iespaidiem un secinājumiem:
Nometne bija ļoti laba, esam ļoti apmierināti ar padarīto. Mums bija laiks iepazīties ar spēlētājiem gan individuāli, gan kolektīvi, tas arī bija mūsu pirmais mērķis un uzdevums. Tāpat svarīgi bija nodot spēlētājiem informāciju par mūsu idejām un filozofiju – kā mēs strādājam un kā vēlamies, lai strādā komanda. Protams, ka šādā, salīdzinoši īsā laika, viss notika ļoti intensīvi, tomēr mūsu uzdevums bija nepārspīlēt un šo nometni aizvadīt bez traumām un negatīvām emocijām. Savainojumu guva vārtsargs Mārtiņš Ozoliņš, bet pagaidām informācija par traumas nopietnību nav. Ceru, ka viņam viss būs labi. Bet kopumā viss bija pozitīvi. Ceru, ka pēc šīm pāris kopā pavadītajām dienām spēlētāji būs vēl motivētāki.”

Par komandu, latviešu mentalitāti un darbaspējam treneris izsakās ļoti atzinīgi:
– “Komandā un spēlētājos redzēju ļoti labas īpašības un spējas. Tāpat no Latvijas Handbola federācijas puses viss bija sakārtots un mums atlika vienīgi strādāt. Prieks, ka spēlētāji saprot, ka mēs šeit esam, lai viņiem palīdzētu. Var redzēt, ka viņi izbauda handbolu un vēlas no mums uzzināt arvien vairāk. Viņi ir zinātkāri un tas ir svarīgi. Komunikācija gan komandai, gan ar katru spēlētāju ir ļoti laba. Mani iepriecināja pieredzējušo spēlētāju komunikācija ar jaunajiem spēlētājiem, redzu, ka arī viņi vēlas palīdzēt.  Arī atdeve treniņos bija ļoti laba un mēs kopā ejam vienā virzienā. Pirmo soli esam spēruši, turklāt pamatīgu soli. Mūsu nākamais solis ir augt un pilnveidoties gan individuāli, gan kā komandai.”

Vaicājot vai ir kas tāds, kas šajā nometnē pārsteidza, treneris atbild:
– “Pārsteidza? Jā, mūsu lielākās bažas bija – kā četrās dienās novadīt sešus treniņus, nepārspīlējot ar slodzi, jo daudzi spēlētāji pēc aizvadītās sezonas vēl nav atsākušu regulārus un pilnvērtīgus handbola treniņus. Bet spēlētāji mūs pārsteidza – viņi bija tam gatavi, turklāt strādāja kvalitatīvi un bija ļoti motivēti. Man bija sajūta, ka ar komandu esam sezonas vidū.  Ļoti patīkami redzēt, ka latviešu mentalitāte ļauj mums strādāt tik enerģiski, zinu, ka citās valstīs vasaras vidū, tas nebūtu iespējams. Esmu ļoti lepns un pateicīgs komandai.”

Savukārt par to, kas bija galvenā ziņa, ko šajā nometnē treneris vēlējās nodot Latvijas izlases handbolistiem, Davors Čutura ir pārliecināts:
– “Mūsu svarīgākā ziņa komandai bija uzdot sev šos jautājums un saprast atbildes – Kur mēs vēlamies nokļūt? Ko mēs esam gatavi dot, lai tur nokļūtu? Tas ir svarīgi visur ne tikai sportā, bet arī ikdienā un privātajā dzīvē. Mums ir jābūt mērķim un pēc tam jāsparot, kas mums ir jādara un, ko esam gatavi darīt, lai mērķi sasniegtu.”

Noslēgumā Latvijas izlases galvenais treneris piebilst:
– “Es novēlu visiem spēlētājiem veiksmīgu sagatavošanās posmu un visu to labāko nākamajā klubu sezonā. Lai veiksmīgs sezonas starts un jau oktobrī varam ar pozitīvām emocijām, ambīcijām un labu sportisko formu pārstāvēt Latviju. Tāpat aicinu visus izbaudīt, jau pavisam drīz, Rīgā notiekošo U18 Eiropas čempionātu handbolā.”