Federācija Vīriešu izlase 14.10.2022 11:08

Davor Čutura: “Mūsu mērķis ir progresēt no spēles uz spēli.”

DSC_0281 - kopija

Kā jau iepriekš informējām, Latvijas vīriešu izlase vakar piedzīvoja zaudējumu EHF EURO 2024 kvalifikācijas pirmajā spēlē pret Olimpiskajiem čempioniem – Francijas valstsvienību – 18:35. Lai gan spēles rezultāts ir tāds, kādu noteikti lielāka daļa handbola ekspertu un dzīves gudrie paredzēja, tomēr Latvijas izlases galvenais treneris Davors Čutura saglabā sev raksturīgo optimismu un šajā pieredzē saskata daudz laba, protams, saglabājot arī reālistisku skatījumu uz situāciju.

Davor Čutura, Latvijas izlases galvenais treneris

Par vakardienas spēli
“Pēc vakardienas spēles varu teikt vienu – mēs varam labāk. Daudz lietas, kuras mēs skatoties video, izanalizējām, protams, ka ir grūti uzreiz ‘pārnest’ laukumā. Mēs aizvadījām tikai dažus treniņus, tāpat nākuši klāt ir gados jaunie spēlētāji, saspēlēties tik īsa laikā ir teju neiespējami. Mēs zinām mūsu situāciju šajā momentā, un atgādinu, ka mēs spēlējām pret vienu no pēdējo 20 gadu labākajām komandām. Šī bija brīnišķīga pieredze visiem spēlētājiem, īpaši jaunajiem. Spēles sākumā bija acīmredzams, ka esam uztraukušies un nervozi. Visas šīs mazās lietas ir pilnīga loģiskas. Bet es ticu, ka ar šo spēli mēs daudz ko ieguvām un izcīnījām savas mazās uzvaras – redzot tās pāris epizodēs, kurās spējām spēlēt līdzvērtīgi. Mēs patiesībā izdarījām daudz labas lietas, esmu patīkami pārsteigts, ka mēs spējām tikt pie gandrīz tikpat daudz metienu situācijām cik pretinieki. Protams, mūsu metienu realizācijas procents bija ļoti slikts. Tas mums noteikti ir jāuzlabo.

Par komandu un spēli pret Poliju
“Esmu priecīgs par spēlētāju attieksmi gan laukumā, gan ārpus tā. Viņi ir draudzīgi un saliedēti, redzu viņos vēlmi cīnīties un, savās iespēju robežās, viņi to vakar parādīja arī laukumā. Esmu drošs, ka pret Poliju mēs spersim vēl soli uz priekšu un būsim konkurētspējīgāki. Šī būs otrā spēle šajā nedēļā, kurā pretinieki ir izteikti favorīti, tieši tādēļ mums nav ko zaudēt. Mums ir jāprogresē no spēles uz spēli. Mēs gribam sapņot un, kas zina… Redzējām, ka Itālija spēja likt poļiem panervozēt, tāds ir arī mūsu uzdevums.

Šobrīd mums ir svarīgi ļaut komandai gan fiziski, gan mentāli atgūties gan no spēles, gan emocijām, gan lidojumiem. Jau šovakar būsim Valmierā, aizvadīsim vēl pāris treniņus līdz svētdienas spēlei. Protams, ka nebūs nekādas radikālas izmaiņas. Ir svarīgi mums jau zināmās lietas izdarīt labāk. Mūsu mērķis ir uzvarēt katru mazo cīņu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tikai tā mēs varam uzvarēt kaut ko lielāku. Katram spēlētājam sevī jāatrod resursi, lai izdarītu vēl labāk. Spēlei jākļūst kvalitatīvākai un efektīvākai, lai varam likt lepoties visiem, kuri būs ieradušies mūs atbalstīt. Aicinu visus svētdien uz spēli Valmierā! Mums noteikti ir nepieciešams jūsu atbalsts!