Mūsējie ārzemēs 19.12.2022 15:50

Brāļiem Butaniem panākumi Zviedrijas handbola turnīrā

IMG_1460

Šajā brīvdienās Stokholmā norisinājās handbola turnīra “Best in the East” (tulkots no zviedru “Bäst i Öst”) pirmā spēļu nedēļas nogale U19 un U16 vecuma grupu jauniešiem un jaunietēm. Turnīrā piedalījās arī latviešu handbolistu, brāļu Arza Bruņa un Haiko Gača Butanu pārstāvētā Zviedrijas komanda “Visby IF Gute HK”.

Turnīrā U19 zēnu kategorijā dalību pieteikušas pavisam 8 komandas. Pirmais grupu fāzes posms aizvadīts 17.-18. decembra nedēļas nogalē, katrai komandai spēlējot četras spēles, bet otrais posms gaidāms 12.-13. februārī, kur katra komanda aizvadīs vēl 3 spēles, lai noskaidrotu fināla četrinieku. Savukārt turnīra fināls norisināsies 29.-30. aprīlī.

Pirmajā posmā “Visby IF Gute HK” komanda, treneru Peter Qviström un Arņa Butana vadībā, aizvadīja spēles pret “Rimbo HK Roslagen”, “Tyresö Handboll”, “Sannadals SK” un “Uppsala HK” komandām. Četru spēļu kopsummā Arza Burnis Butans rezultatīvs bija 21 reizi, bet viņa brālis Haiko Gača 26 reizes.

Spēlē pret “Rimbo HK Roslagen” komandu, “Visby IF Gute HK” piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 27:33. Arī dienas otrajā spēlē pret “Tyresö Handboll” komandu zaudējums – 29:41. Taču 18. decembra spēlēs gūtas divas uzvaras – pret “Sannadals SK” komandu ar rezultātu 38:27, un pret “Uppsala HK” ar 25:20. Pēc divām uzvarām un diviem zaudējumiem, “Visby IF Gute HK” komandai saglabājušās izredzes iekļūt fināla četriniekā. Gala rezultāts būs zināms vien pēc vēl trīs spēlēm, kas gaidāmas nākamā gada februārī.

Būtiski piebilst, ka “Visby IF Gute HK” komanda ikdienā spēlē D-2 līgā, savukārt turnīrā zaudējumi piedzīvoti pret D-1 līgas komandām, kas ir augstāka līga. Februārī “Visby IF Gute HK” nāksies spēkiem mēroties divās spēlēs pret D-1 līgas komandām un vienā pret D-2.

Foto no Visby IF Gute HK handbolistu arhīviem (Kreisajā malā ar kreklu nr. 2 Arza Brunis Butans, nr. 23 Haiko Gača Butans)

Informācijas avoti: svenskhandboll.se