Izlases Vīriešu izlase 13.03.2021 16:59

Baltkrievi parāda savu pārākumu spēlē pret Latvijas handbola izlasi

DOX_8618

Smagu zaudējumu pret Baltkrievijas handbola izlasi piedzīvoja Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase, kas ar rezultātu 27:39 piekāpās baltkrieviem 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Pirmo puslaiku abas komandas iesāka līdzvērtīgi. Lai gan Baltkrievijas handbolistiem izdevās gūt divu vārtu pārsvaru, Latvijas handbola izlase neļāva viņiem izveidot lielu izrāvienu. Puslaika vidū situācija laukumā mainījās – īsā laika periodā baltkrievi guva četru vārtu pārsvaru (10:14). Tas viņus motivēja spēlēt nedaudz drošāk.

Lai gan Latvijas izlases handbolisti centās sadeldēt rezultāta starpību, līdz puslaika beigām baltkrieviem bija izdevies iekrāt pat piecu vārtu pārsvaru. Līdz ar to, spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 15:20.

Lielisks metiens pirmā puslaika pēdējās sekundēs izdevās Latvijas izlases spēlētājam Kristeram Rihardam Ozolam, kas bija viņa pirmie vārti šajā debijas spēlē.

Sākoties otrajam puslaikam, Latvijas handbola izlasei vēl bija cerība ja ne pārspēt, tad vismaz pietuvoties baltkrieviem, samazinot rezultāta starpību. Tomēr drīz vien tā pietuvojās punktam, kad bija skaidrs – Latvijas handbola izlasei uzvaru šajā spēlē iegūt vairs nav reāli. Tas arī piepildījās, un spēle kopumā noslēdzās ar rezultātu 27:39.

Jāpiebilst, ka tieši Baltkrievijas handbola izlase bija noteikta kā spēles favorīte. Šī uzvara baltkrieviem nodrošina vietu 2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Latvijas izlases handbolistiem šis bija otrais zaudējums aizvadītajās trijās spēlēs kvalifikācijas cikla ietvaros. Šobrīd Latvijai tikai vienu reizi ir izdevies gūt uzvaru, pārspējot Itālijas handbola izlasi. Vēl Latvijas izlasei ir jāaizvada viena izbraukuma spēle pret Baltkrievijas izlasi, kā arī divas spēles pret turnīra tabulas līderiem – Norvēģiju.

Rezultatīvākāis spēlētājs Latvijas izlasē bija Nils Aivis Miķelsons, kurš no izdarītiem deviņiem metieniem guva septiņus vārtus. Savukārt Baltkrievijas izlases sastāvā ar 14 precīziem metieniem izcēlās Mikita Vailupau.