Vīriešu izlase 30.06.2022 10:39

Arnolds Straume: “Pats svarīgākais – mēs esam gatavi cīnīties”

DSC_0414

Latvijas U20 vīriešu handbola izlase rīt dodas ceļā uz Bulgāriju, lai aizvadītu U20 Eiropas čempionāta spēles. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Bulgārijas, Čehijas un Somijas valstsvienībām. Savukārt A apakšgrupā spēlēs, aizvadītajā vasarā Rīgā mazliet iepazītās Nīderlandes un Turcijas izlases, kā arī Austrija, Slovākija un Gruzija. Čempionāts norisināsies no 2.-10. jūlijam Bulgārijas pilsētā Varnā. Pirmā spēle komandai sestdien, plkst. 18:00, pēc Latvijas laika.

Latvijas izlase, gatavojoties čempionātam, jūnija mēnesi pavadīja ne tikai treniņnometnē Murjāņos, bet arī aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Somijas vienaudžiem. Abās spēlēs pārāki bija latvieši – 33:32 un 28:26. Šajās spēles treneris Arnolds Straume variēja ar sastāvu, un spēles laiku dalīja starp visiem izlases spēlētājiem. Pirmajā spēlē pa sešiem vārtiem guva Linards Usāns un Valdis Kalniņš, bet piecus pievienoja Jevgeņijs Rogonovs un Rauls Serafimovičs. Otrajā spēlē Ralfam Geisleram septiņi vārtu guvumi, bet pieci Rogonovam.

Pirms došanās ceļā komentāru mums sniedza Latvijas U20 vīriešu handbola izlases galvenais treneris Arnolds Straume un komandas kapteinis Rauls Serafimovičs.

Arnolds Straume
“Sagatavošanās posms mums pagāja, teiksim tā, raibi. Viss mums bija nodrošināts, lai trenētos, bet diemžēl mūs piemeklēja traumas, arī slimības, ‘pa ceļam’ vēl bija kāda spēle ne izlases ietvaros, tādēļ pilnā sastāvā treniņus mums izdevās aizvadīt tikai nometnes beigās. Ar puišu darbu un atdevi treniņos esmu ļoti apmierināts – sūdzēties nav par ko.” Komentējot sastāva jautājumu, treneris atzīst, ka diemžēl nav izdevies uz Bulgāriju vest izlasi optimālajā sastāvā: “Diemžēl nebūsim optimāli labākajā sastāvā, no traumas joprojām atgūstas Endijs Kušners, kurš aizvadītajā vasarā bija izlases rezultatīvākais spēlētājs, tāpat brauksim bez Roberta Rancāna, kurš vēl dziedē rokas lūzuma. Mums palīdzēt nevarēs otrs līnijas spēlētājs Andris Vidovskis, kurš diez gan smagi saslima ar plaušu karsoni. Braucam ar vienu līnijas spēlētāju (Jevgeņijs Rogonovs), kā opcija otra līnija mums būs Renārs Grebeņņikovs, kurš spēlē kreisajā malā, bet daudz citu variantu mums nav. Sports ir sports, traumas ir traumas, pārdzīvot nepārdzīvojam, tie, kas uz doto brīdi ir labākie brauc uz čempionātu un pats svarīgākais – mēs esam gatavi cīnīties.” Vaicāts par to, kas ir zināms par pretiniekiem, Arnolds atbild: “Somus mēs paši redzējām Rīgā, nospēlējam divas spēles, bet domāju, ka ne viena, ne otra komanda neaizvadīja spēles uz visiem 100%. Uzskatu, ka spēle ar somiem būs ļoti līdzīga, abas komandas parādīja, ka ir līdzīga līmeņa komandas. Par bulgāriem daudz informācijas nav, mums ar viņiem ir pirmā spēle plus viņi ir mājinieki, no tā mums ir jāuzmanās, bet domāju, ka arī šī ir mūsu līmeņa komanda. Grupas favorīti ir čehi, kuri parasti balansē starp A un B grupu (čempionātiem). Esam ar viņiem spēlējuši citus gadus, uzskatu, ka tā ir ļoti spēcīga komanda. Mūsu minimālais uzdevums ir tikt pusfinālā attiecīgi tas nozīmē, ka noteikti ir jāuzvar pirmās divas spēles – bulgāri un somi, protams, jācīnās par uzvara arī pret slovākiem. Domāju, ka puiši ir gatavi, viņi to treniņos ir parādījuši un pierādījuši ar savu attieksmi un darbu. No savas puses komandai varu novēlēt veiksmi, lai parāda labāko sniegumu, tad arī būs rezultāts.”

Rauls Serafimovičs
“Trenējāmies visu jūniju, katru dienu bija intensīvi treniņi, kuros centāmies strādāt ar maksimālu atdevi, lai uz čempionātu iegūtu labāko rezultātu. Gan pašam, gan komandai par šo čempionātu ir patīkams satraukums, mēs gribam parādīt, ka varam cīnīties un būt konkurētspējīga komanda Eiropā.” Vaicāts par aizvadītās vasaras čempionāta pieredzi un, kas ir mainījies šī gada laikā, Rauls stāsta: “Pāris lietas no aizvadītās vasaras ir mainījušās, daži spēlētāji diemžēl mums nevarēs palīdzēt, bet ir daudz jauni spēlētāji, kuri pievienojušies izlasei. Ir arī gados jauni spēlētāji, kuriem šī būs pirmā čempionātu pieredze. Arī man pašam šogad jau ir lielāka loma un lielāka atbildība. Domāju pēc pagājušās vasaras pieredzes ir arī lielāka pārliecība, ir zināmas šīs sajūtas – kā tas ir spēlēt čempionātā, ko no tā sagaidīt.” Par komandas stiprajām pusēm Rauls ir pārliecināts: “Mēs esam gatavi cīnīties pret jebkuru komandu, laukumā atstāt visus savus spēkus. Esam draudzīga un saliedēta komanda gan laukumā, gan ārpus tā. Dosimies uz Bulgāriju un parādīsim, ka nevelti esam uz turieni aizbraukuši.”

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā Bulgārijā

N.p.k.UzvārdsVārdsDzimšanas gadsPozīcijaKlubs
1OzoliņšMārtiņš2002GKTenax Dobele
2PutraRitvars2003GKTenax Dobele
3LagzdaNiks2005GKMSĢ
4ReinholdsIlvars2004GKUlbroka SK
5GrebenņikovsRenārs2003LWSK Latgols
6JuzupsRičards2003LWTenax Dobele
7SuharevsKristers2005LWTenax Dobele
8MalahovsEduards2003LBSK Latgols
9KazlovskisLeno Daniels2004LBMSĢ
10GeislersRalfs2003LBTBV Lemgo Lippe
11KrūmiņšKārlis2002CBTenax Dobele
12SerafimovičsRauls2004CBMSĢ
13RogonovsJevgeņijs2004PVMSĢ
14KalniņšValdis2007RBMSĢ
15BorsAndris2006RWMSĢ
16BrivulisRalfs2005RWSalaspils SS
17UsānsLinards2003RWSK Latgols

Komandas galvenais treneris: Arnolds Straume
Treneris: Ivars Lācis
Fizioterapeite: Renāte Rēpiņa
Delegācijas vadītājs: Dmitrijs Petuhovs

U20 vīriešu izlases spēļu kalendārs

02.07.Latvija U20 – Bulgārija U20 (EČ)18:00Varna
04.07.Somija U20 – Latvija U20 (EČ)19:00Varna
07.07.Čehija U20 – Latvija U20 (EČ)19:00Varna

Par spēļu tiešraidēm informācija sekos.