Vīriešu izlase 07.08.2022 22:03

Arnolds Straume: “Mums sevi ir jāpierāda laukumā”

DSC_0454

Pirmdien, 8. augustā, “Rimi Olimpiskajā centrā” startēs EHF M18 Eiropas čempionāts handbolā. Latvijas U18 vīriešu izlase noslēgusi gatavošanās posmu Murjāņos, kā arī aizvadījusi vairākas pārbaudes spēles. Svētdien komanda aizvadīja treniņu “Rimi Olimpiskajā centrā” un šobrīd atliek doties cīņā.

Latvijas izlases pretinieki A apakšgrupā būs Kosovas, Turcijas un Ziemeļmaķedonijas valstsvienības. Savukārt B apakšgrupā spēlēs Luksemburgas, Šveices un Beļģijas izlases.

Pirms Eiropas čempionāta Latvijas U18 izlases galvenais treneris Arnolds Straume atzina, ka šis ir bijis grūts posms: “Šajā gatavošanās posmā mums radās dažādas problēmas, ļoti liels zaudējums ir Raula Serafimoviča savainojums (ceļgala trauma). Viņa savainojums ir visai nopietns, cerējām līdz pēdējam brīdim, ka Rauls varēs spēlēt, tomēr ārsts neļāva. Tāpat izskatās, ka nopietns savainojums ir arī Ralfam Brīvulim. Šobrīd nezinām vai viņš varēs spēlēt, tāpēc ‘izsaucām’ Mārtiņu Misuli. Papildus tam aizvadītās nedēļas beigās liela daļa komandas ‘saķēra’ vīrusu un nevarēja piedalīties treniņos. Šobrīd esam atkopušies, un cerams, ka viss būs labi.”

Sagatavošanās posmā komanda aizvadīja četras pārbaudes spēlēs, kurās treneris atzīst, ka svarīgākais bija atrast līderi: “Mūsu galvenais uzdevums bija atrast komandas līderi, jo skaidrs, ka līdz šim komandas ‘motors’ bija Rauls. Spēlēs mums tas līdz galam neizdevās. Līderis mums būs jāatrod čempionāta spēlēs, jo tas ir nepieciešams gan spēlētājiem, gan treneriem. U18 Latvijas izlases kapteinis šajā čempionātā būs Jevgeņijs Rogonovs. Vienā vārdā sakot, gatavošanās bija jautra. Sports ir sports. Tie spēlētāji, kuri šobrīd ir ierindā, tie manā skatījumā ir labākie Latvijas spēlētāji šajā vecumā, kuriem ir sevi jāpierāda laukumā. Tas mums ir jāizdara kopā.”

Vaicāts par pretiniekiem Arnolds Straume stāsta: “Par turkiem mums ir daudz informācijas un materiālu. Pirmā spēle čempionātā mums ir pret Kosovu, pret kuriem spēlējām pagājušajā gadā. Rīt skatīsimies video, bet domāju, ka spēles stils nav daudz mainījies. Savukārt par Ziemeļmaķedoniju informāciju iegūsim turnīra laikā.”

Par mērķiem un uzdevumiem komandai treneris saka: “Mans trenera uzstādījums puišiem ir parādīt savu labāko spēli gan individuāli, gan kā komandai, tad rezultāts neizpaliks. Tāpat aicinu mammas, māsas, tētus, draudzenes un visus pārējos radus un draugus apmeklēt spēles. Domāju, ka U18 čempionāti ir interesanti, neparedzami un emocijām pilni. Vienmēr patīkami ir spēlēt mājās, tādēļ ceram arī uz skatītāju atbalstu un pozitīvām emocijām.”

Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa atklāj, ka čempionāta priekšvakarā ir jūtams patīkams satraukums: “Organizatoriskie darbi norit veiksmīgi, veicam pēdējos darbus un esam gatavi uzņemt viesus. Šajā čempionātā gan spēlētājiem, gan skatītājiem vēlamies parādīt handbola skaistāko pusi – dinamiku, azartu un lieliskas emocijas laukumā. Skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs.”

Komentējot Latvijas izlase gatavošanas posmu, Līga atzīts: “Šis posms daudziem spēlētājiem ir bijis garš un fiziski grūts, jo ietver arī U20 Eiropas čempionātu. Diemžēl ir arī traumas. Tādēļ šobrīd mūsu puišiem ļoti svarīgs ir “astotais spēlētājs” – skatītājs. Astotnieks ir bezgalības zīme un tam ir milzīgs spēks, tādēļ aicinām visus skatītājus nākt, baudīt atmosfēru un atbalstīt savas valsts komandu. Novēlu, lai šis čempionāts ir bez traumām, ar pozitīvām emocijām un mūsu handbolistiem izdotas iegūt vērtīgu pieredzi, kura šajā vecumā ir tik svarīga. Veiksmīgu čempionātu visām komandām. Laipni lūgti Rīgā!”

Biļetes iespējams iegādāties – bezrindas.lv

Latvijas U18 izlases sastāvs čempionātam Rīgā

N.p.k.UzvārdsVārdsDzimšanas gadsPozīcijaKlubs
1.LagzdaNiks2005GKMSĢ
2.ReinholdsIlvars2004GKUlbroka SK
3.PaulsDāvids2006GKMSĢ
4KušnersElgars2006CBLudzas NSS
5.BistersRihards2005CBOgre
6.GailītisMārtiņš2005CBAizkraukles NS
7.SuharevsKristers2005LWZRHK Tenax Dobele
8.VilsonsEmīls2007LW/CBMSĢ
9.BatņaGustavs2005PPOgre
10.RogonovsJevgeņijs2004PPMSĢ
11.VidovskisAndris2004PPMSĢ
12.KazlovskisLeno Daniels2004LBMSĢ
13.ElfertsRūdolfs2004LBZRHK Tenax Dobele
14.BisenieksOskaras2004LBZRHK Tenax Dobele
15.ŠnepstsEndijs2006LBMSĢ
16.KalniņšValdis2007RBMSĢ
17.BorsAndris2006RWMSĢ
18.BrīvulisRalfs2005RWSalaspils SS
19.MisulisMārtiņš2007RWMSĢ

Komandas galvenais treneris: Arnolds Straume
Treneris: Ivars Lācis

Latvijas izlase apakšgrupu spēļu grafiks

08.08.Latvija – Kosova16:30Rimi Olimpiskais centrs
09.08.Turcija – Latvija16:00Rimi Olimpiskais centrs
11.08.Ziemeļmaķedonija – Latvija16:00 Rimi Olimpiskais centrs