Vīriešu izlase 31.01.2022 10:35

Zviedrijas izlases 20 gadus ilgā gaidīšana ir beigusies

zviedrija.v1

Divu nedēļu ilgusī cīņa par Eiropas čempionu titulu noslēdzas ar Zviedrijas izlases uzvaru. Finālspēlē zviedri, pēdējās sekundēs, realizējot septiņu metru soda metienu, pieveica Spānijas izlasi ar rezultātu 27:26. Spēlē par bronzas medaļu, lai noskaidrotu uzvarētājus nepietika ar 60 minūtēm, tikai papildlaikā Dānijas izlase spēja panākt sev vēlamo rezultātu un svinēja uzvaru, ar rezultātu 35:35, pieveicot pašreizējos Olimpiskos čempionus – Francijas izlasi.

Kā pēc bronzas spēles atzina Dānijas izlases saspēlēs vadītājs Mads Larsen: “Šī bija ļoti grūta spēle. Cīnījāmies līdz mača beigām, un esmu lepns, ka pēc šī garā mēneša varējām izcīnīt medaļu. Atšķirība bija tāda, ka mūsu aizsardzība bija nedaudz labāka, un Niklass Lendins šodien vārtos bija nepārspējams. Arī mūsu aizsardzība deva viņam atbalstu, bet šodien viņš bija zvērs.”

Savukārt Francijas izlases treneris Guillaume Gille atzina, ka šāds zaudējums ir ļoti sāpīgs: “Ir grūti zaudēt spēli pagarinājumā. Tā bija traka spēle, tā bija augstākā līmeņa spēle ar daudz emocijām, daudz kāpumiem un kritumiem. Tāpēc esmu patiešām vīlies, sēžot šeit ar ceturto vietu, bet tas ir sports. Jāsaka, ka mums neizdevās labi iesākt tieši pagarinājumu, pieļāvām vienkāršas kļūdas, šī bija pagarinājuma atslēga.”

Sudraba medaļas ieguvējs un Spānijas izlases vārtsargs Rodrigo Coralles par finālu un čempionāta iznākumu saka tā: “Cieņa no pretiniekiem ir pozitīvākais, ko varam saņemt. Protams, mēs vēlējāmies būt Zviedrijas vietā, jo nekad nevar zināt, cik daudz iespēju tev ir un būs uzvarēt finālā. Mēs atdevām visu un bijām konkurētspējīgi, tāpēc neesmu tik vīlies, jo zaudējām lieliskai komandai. Šodien mēs visu redzam tumšās krāsās, bet tas ātri mainīsies.”

Eiropas čempions un Zviedrijas izlases labais malējais spēlētājs Nicklas Eckberg atzīst, ka Zviedrijas izlases atslēga šajā čempionāta ir bijusi komandas saliedētība un ticības sev: “Mums ir tik neticams komandas gars, un mums ir tāda ticība sev. Mēs cīnāmies smagi, esam īsta komanda, un tagad mēs vienkārši vēlamies izbaudīt šo vakaru kā komanda pēc tam, kad bijām izbaudījuši spēli kā komanda.”

Šī čempionāta ALL STAR komandā iekļuva:

Kreisais malējais spēlētājs – Milos Vujovic (Melnkalne)
Kreisais ārējais spēlētājs – Mikkel Hansen (Dānija)
Saspēles vadītājs – Luc Stein (Nīderlande)
Labais ārējais spēlētājs – Mathias Gidsel (Dānija)
Labais malējais spēlētājs – Aleix Gomez (Spānija)
Līnijas spēlētājs – Johannes Golla (Vācija)
Vārtsargs – Viktor Hallgrimsson (Islande)

Labākais aizsardzības spēlētājs – Oscar Bergendahl (Zviedrija)
MVP – Jim Gottfridsson (Zviedrija)