Baltijas handbola līga 12.11.2021 09:02

ZRHK Tenax Dobele cīņa ar Meikšānu un ,perfekti spēlējošo, Põlva Serviti, kā arī HC Kehra

mks2

Šajā nedēļas nogalē, ar 10 spēlēm, atsākas Baltijas Handbola līga. Ņemot vērā, valstī noteiktos ierobežojumu, spēlēt vēl nevarēs divas Latvijas komandas – HK Ogre un SK Latgols Ludza, tomēr šobrīd šķiet, ka jau nākamajā nedēļas nogalē komandas varēs atgriezties un aizvadīt spēlēs, kā plānots.

ZRHK Tenax Dobele aizvadīs spēles pret HC Kehra un Põlva Serviti koamandām. Põlva Serviti komandai, kuras sastāvā spēlē Latvijas izlases līnijas spēlētājs Artūrs Meikšāns, šonedēļ aizraujoša spēļu nedēļa, jo sagaidāmas divas spēles pret HC Dragunas Klaipeda un ZRHK Tenax Dobele. Abas komandas ir nopietni konkurenti cīņā par uzvaru šajā BHL sezonā, tādēļ noteikti vēlēsies nozagt kādu punktu, līdz šim ideāli spēlējošajai, Põlva Serviti komandai.

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele galvenais treneris
“Īsti pauzi neesam izbaudījuši, paldies Dievam klubs spēja sakārtot formalitātes, lai varam pilnvērtīgi aizvadīt sporta dzīvi. Neviena spēle netika pārcelta, visu esam izspēlējuši, izņemot spēli pret HC Vilnius, kurā bija COVID gadījums. Turpinām trenēties, iepriekšējās pāris nedēļas vairāk laiku veltījām fiziskajiem treniņiem, bet šajā nedēļā jau pārejam vairāk uz taktiku un gatavosimies pret šīs nedēļas pretiniekiem – HC Kehra un Põlva Serviti. Problēma ir nemainīga, ja ir divas spēles pēc kārtas, ir jāgatavojas uzreiz abām, jādala treniņa laiks, un nevar 100 % koncentrēties tikai vienam pretiniekam. Ir jāizvērtē prioritātes. Ja mēs runājām par Põlva Serviti, tad neapšaubāms favorīts, kurš atrodas turnīra tabulas augšgalā bez neviena zaudējuma. Viņu lielākais plus ir spēle aizsardzībā un ātrā pāreja uzbrukumā, daudzās spēlēs viņi ir ielaiduši ne vairāk kā 20 vārtus, tas vien liecina par labu aizsardzību. Mēs mēģināsim likt pretim tikpat labu aizsardzību un ātrās pārejas/vieglos golus, protams kā tas izdosies to redzēsim spēles gaitā. Spēles mums ir mājās, tādēļ ir maza priekšrocība, tikai žēl, ka bez skatītājiem. Nedrīkstam aizmirst arī par Kehru, uzskatu, ka Baltijas līgā visas komandas ir konkurētspējīgas un katra komanda ir jāņem vērā un jārespektē. Katrs punkts ir svarīgs, un darīsim maksimumu, lai nopelnītu punktus un pakāptos turnīra tabulā uz augšu.”

Kalmer Musting, Põlva Serviti galvenais treneris
“Šī būs interesanta nedēļas nogale. Mums ir jārespektē abi pretinieki. Klaipēda ir pašreizējā BHL čempione, bet Dobele ir Latvijas čempione. Es uzskatu, ka šīs būs spraigas spēles. Esam labi gatavojušies. Daži spēlētāji bija izbraukumā ar izlasi, taču tagad viņi ir atgriezušies un gatavi. Mums ir dažas dienas, lai atgūtu savu ritmu. Mūsu priekšrocībai vajadzētu būt līdzvērtīgajām maiņām katrā pozīcijā.”

Līdz šim ZRHK Tenax Dobele komanda Baltijas Handbola līgā ir aizvadījusi piecas spēles, izcīnot trīs uzvaras, vienu reizi piekāpjoties un vienu reizi spēlējot neizšķirti, kopsummā izcīnīti septiņi punkti un, tas dobelniekus turnīra tabulā ierindo 6. vietā. Viņu šīs nedēļas pretinieki HC Kehra ar astoņiem punktiem (septiņās aizvadītās spēlēs), atrodas vietu augstāk par latviešiem – 5. vietā, bet Põlva Serviti ar ideālu bilanci – 7:0 un 14 punktiem, ieņem turnīra tabulas līderpozīciju.

BHL
13.11., 16:00ZRHK Tenax/Dobele –HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
14.11., 14:00ZRHK Tenax/Dobele – Põlva Serviti

Spēļu tiešraides iespējams vērot:
BHL Youtube kontā – https://www.youtube.com/channel/UCbg71yyUt9Klen35TVlN99Q