Federācija 16.12.2020 14:25

Virzīs ierosinājumu atjaunot Latvijas sieviešu handbola valstvienību

1608121554.jpg

Pēc tikšanās 15. decembrī, kurā piedalījās Latvijas Handbola federācijas (LHF) viceprezidente Ivita Asare, kura kā galveno savas darbības fokusu izvirzījusi sieviešu handbola attīstības veicināšanu, LHF ģenerālsekretārs Normunds Blome, kā arī LHF izlašu direktors Arvis Juzups, tika nolemts, ka padomei tiks virzīts priekšlikums atjaunot Latvijas sieviešu handbola izlasi un pieteikt to jau 2022. gada Eiropas sieviešu handbola čempionāta kvalifikācijas ciklam.

Jau martā izskanēja ideja par Latvijas sieviešu handbola izlases atjaunošanu, tomēr reāla virzība tobrīd nenotika. Šobrīd iepriekš minētā trīs cilvēku komanda sagatavo projektu, kuru piedāvāt LHF padomei, lai jau tuvākajā laikā tā varētu pieņemt lēmumu par izlases atjaunošanu.

“Esam nodefinējuši precīzus soļus, kas mums ir jāizdara, lai varētu atjaunot sieviešu izlasi. Protams, vēl ceļš ir ejams līdz gala rezultātam, tomēr šajā brīdī izskatās, ka mums ir viss nepieciešamais, lai šo projektu realizētu”, ar savām sajūtām dalās ģenerālsekretārs Blome.

Savukārt Ivita Asare ir apņēmības pilna vēl šogad sakārtot darbus, kurus viņa sev ir izvirzījusi kā prioritātes, lai vīzija par Latvijas sieviešu handbola izlases atjaunošanu būtu realitāte.

Pēdējo reizi Latvijas sieviešu handbola izlase startēja pirms četriem gadiem "Challenge Trophy" turnīrā, kur gan varēja piedalīties sportistes, kuras nav vecākas par 19 gadiem. Pēdējos gados pārbaudes spēles aizvadījušas tikai pašmāju jaunatnes izlases.