Izlases Vīriešu izlase 08.01.2021 19:49

Veršakovs par Itālijas spēli: “Viss, kas varēja notikt, notika”

1610128152.jpg

Latvijas handbola izlase 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas ciklu iesāka ar smagu zaudējumu pret Itālijas komandu. Daudzi līdzjutēji publiskajā telpā dalījās ar savu sašutumu par šo spēli. 

Tomēr šāds spēles iznākums informētākos handbola līdzjutējus nemaz nepārsteidz, jo Latvijas handbola izlasē šobrīd daļēji notiek paaudžu maiņa, kas nozīmē, ka komandas rindās parādās jauni spēlētāji. Pats galvenais – šāds izlases sastāvs principā nebija vēl kopā spēlējis.

Latvijas handbola izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs par neveiksmīgi aizvadīto spēli pret Itālijas valstsvienību komentē: “Viss, kas varēja notikt, notika. Nervozitāte, ko varēja just laukumā, pieredzes trūkums, lielais neiemesto vārtu skaits, kļūdas, sadarbības trūkums starp Daini un pārējo komandu, varbūt pat pārāk lielas gaidas no Daiņa… Noslēgumā, pēdējās 15. minūtēs, varbūt par ātru mūsu spēlētāji nokāra galvas un palaidās. Bet diez vai tas bija piekusuma dēļ. Tā viss kopā sakrājās. Jāatzīst, ka šādi spēlējot, nebūs iespējams uzvarēt nevienu komandu.”

Veršakovs turpina: “Protams, jauns sastāvs, kolektīvs un viss pārējais, plus vēl tikai viens treniņš kopā ar Daini. Neuzkoda viņi cits citu, lai kopā labi spēlētu. Tā arī izskatījās, ka Dainis grib vienu, cits saprot otru… Mums bija stipri par maz laika. Līdz ar to, par kādu disciplīnu vispār var būt runa. Tas viss vienkārši ļoti labi parādīja, kas šobrīd Latvijā notiek ar handbolu. Labs salīdzinājums Latvijas handbola līmenim ar pārējo.”

Veršakovs gan atzinīgi vērtē Latvijas handbola izlases vārtsārga sniegumu: “Kuģis mūs vilka, un labi vilka, bet, ja mēs nemetam iekšā, mēs nekādi nevaram spēli izlīdzināt. Nav jau tā, ka mēs netikām līdz metienam. Vienkārši pietrūka pats galvenais – vārti. Es nevaru neko pārmest, viņi visi gribēja, bet nesanāca. Nesanāca visu iepriekš minēto faktoru kopuma dēļ.”

Sandris Veršakovs turpina, ieskicējot, kāds plānojas atbildes spēles sastāvs šo svētdien Valmierā: “Svētdienas spēlē mums pievienosies vēl Māris Veršakovs un Nils Kreicbergs, kuriem noteikti būs jāspēlē. Vēl redzēs, kas Ingaram Dudem būs ar veselību. Viņam pēdējā treniņā sāka sāpēt mugura. Pa dienu it kā palika labāk, bet pirms spēles iesildoties, sāpes saasinājās un nelīdzēja arī pretsāpju zāles. Līdz ar to viņš fiziski nevarēja piedalīties spēlē. Taču, neskatoties uz to, viņš šobrīd ar visiem kopā lido uz Latviju. Speciālisti, terapeiti mēģinās viņam palīdzēt. Par precīzu sastāvu svētdienas spēlei vēl ir pāragri runāt. Es varu pieteikt spēlei 16 cilvēkus. Izmaiņas būs. Jautājums ir, kas paliks aiz borta.”

Atbildes spēli pret Itālijas valstsvienību Latvijas handbola izlase aizvadīs savā laukumā – Valmieras Olimpiskajā centrā – jau svētdien, 10. janvārī, pulksten 15.00. Skatītāji šo spēli nevarēs vērot klātienē Covid-19 vīrusa ierobežojumu dēļ, tomēr tā būs vērojama LTV7 ēterā.

2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas sestā grupa

 

S

U

N

Z

Vārti

+/-

Punkti

Baltkrievija

1

1

0

0

33 : 25

8

2

Norvēģija

2

1

0

1

64 : 57

7

2

Itālija

2

1

0

1

52 : 56

-4

2

Latvija

1

0

0

1

17 : 28

-11

0