Izlases Vīriešu izlase 29.10.2020 11:10

Uz nenoteiktu laiku pārcelta atlases spēle Norvēģijā

1603962645.jpg

Eiropas Handbola federācija nolēmusi uz nenoteiktu laiku pārcelt pēc nedēļas paredzēto Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli starp Norvēģijas un Latvijas izlasēm, paziņojusi Norvēģijas Handbola asociācija. Izmantota Sportacentrs.com informācija. Foto: LETA

"Iemesls ir pašreizējie infekcijas kontroles un karantīnas noteikumi, kas krietni ierobežo Latvijas izlasei pieejamo spēlētāju skaitu," sacīts Norvēģijas Handbola asociācijas mājaslapā. "Mums ir žēl, ka spēle pret Latviju ir pārcelta, taču pašreizējā situācijā cīņas aizvadīšana nebija iespējama," piebildis asociācijas komercmenedžeris Jans Eriks Olbu.

 

Latvijas Handbola federācijas izpilddirektors Arvis Juzups iepriekš sarunā ar Sportacentrs.com jau atklāja, ka Norvēģijā ierindā būtu bijuši tikai septiņi spēlētāji un ka federācija ir lūgusi pārcelt abus novembrī paredzētos mačus – arī 7. novembra mājas spēli Valmierā pret baltkrieviem: "Ir vairāki iemesli šādas vēstules tapšanai, taču galvenais no tiem – ārzemēs spēlējošie veselības risku un Covid-19 pandēmijas dēļ ir atteikušies šajās spēlēs piedalīties. Varētu savākt sastāvu spēlei pret Baltkrieviju, bet, cik zināms, arī Baltkrievija sūtīs līdzīga tipa vēstuli EHF ar aicinājumu spēles pārcelt."

Pārcelta arī Baltkrievijas un Itālijas spēle, kas 4. novembrī bija paredzēta Minskā, bet otrās kārtas spēles Latvijā un Itālijā pagaidām, vismaz oficiāli, vēl ir spēkā un vēl nav pārceltas. Latvijai pret Itāliju abas cīņas ir plānotas nākamā gada martā, bet atlases cikls būtu jāpabeidz aprīļa beigās un maija sākumā. Eiropas čempionāta finālturnīrā 2022. gadā spēlēs mājinieces Ungārija un Slovākija, šā gada finālistes Spānija un Horvātija, kā arī 20 kvalifikācijas veiksminieces – pa divām labākajām izlasēm no visām astoņām apakšgrupām un četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Tā kā pandēmiijas dēļ tika atcelts pasaules čempionāta kvalifikācijas noslēgums, Latvijas valstsvienība joprojām nav aizvadījusi nevienu spēli kopš debijas Eiropas čempionāta finālturnīrā.