Izlases Vīriešu izlase 27.06.2019 21:00

Uščins: “Tā būs vienreizēja iespēja spēlēt pret tādiem grandiem”

armands.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) Jūsu uzmanībai piedāvā Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera Armanda Uščina komentāru pēc šovakar notikušās 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīra izlozes. 

“Sajūtas? Kādas tās var būt? Izloze ir izloze. Mūsu grupā ir divas handbola lielvalstis – Vācija un Spānija. Jā, varbūt varam teikt, ka no sportiskās puses izloze šajā reizē nav bijusi tā labākā. Bet tajā pašā laikā ir jāsaprot, ka, ja esi nokļuvis Eiropas čempionāta finālturnīrā, ir jārēķinās ar spēlēšanu pret Eiropas handbola grandiem,” īsi pēc izlozes stāsta Latvijas izlases galvenais treneris Armands Uščins. 

“Vāciju ļoti labi zinu. Īstenībā varu pat teikt, ka Vācijas izlases treneri pazīstu personīgi, jo viņš dzīvo 20 kilometru attālumā no manis. Vācijas izlasē zināmā mērā šobrīd notiek paaudžu maiņa un mērķi ir milzīgi. Vācijas mērķis ir uzvarēt 2020. gada Eiropas čempionātā. Nav šaubu, ka arī Spānija ir handbola grands. Es varbūt pat teiktu, ka čempionāta griezumā spāņi ir melnais zirdziņš, taču tāpat ir skaidrs, ka tā ir augstākā līmeņa komanda. Nīderlande mums jau ir kā kaimiņi. Spēlējam ar viņiem katru gadu,” turpina Uščins.

Latvijas izlase čempionātā ievadā spēlēs pret Spāniju, kam sekos spēles pret Nīderlandi un Vāciju. “Pirmā spēle ar spāņiem…Es domāju, ka tas nav sliktākais variants. Pirmā spēle vienmēr ir kaut kas īpašs. Spānija tik labi vēl mūs nezinās. Jā, arī mēs ar viņiem pēdējā laikā neesam tikušies, bet uzskatu, ka konkrētajā situācijā būsim viņiem vairāk melnais zirdziņš. Otrā spēle pret Nīderlandi. Arī tas, manuprāt, ir labi. Tā būs ļoti svarīga spēle. Noteikti esam spējīgi viņus uzvarēt. Vācija ir Vācija…Tā ir komanda, kuras mērķis ir iegūt titulu.”

“Es domāju, ka gados jaunajiem handbolistiem tā būs vienreizēja iespēja. Zinot kāda ir handbola popularitāte Vācijā, kādi ir reitingi, kas katru reizi aug…Tā būs iespēja sevi parādīt visai handbola pasaulei. Arī Spānijā handbols ir ļoti populārs. Mēs tomēr kopumā esam nezināmi, bet tagad varēsim sevi parādīt visiem. Izloze šobrīd ir tāda, kāda tā ir. Mums vienkārši ir jāspēj izdarīt maksimālais, ko konkrētajā brīdī spēsim,” noslēgumā piebilst Uščins. 

2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi piedalīsies 24 komandas, kuras būs sadalītas sešās grupās katrā pa četrām komandām. Katras grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā kārtā, izveidojoties vēl divām grupām pa sešām komandām. Turpinājumā katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs pusfinālā, noslēgumā noskaidrojot arī kontinenta čempioni.

Eiropas čempionāts handbolā no 9. līdz 26. janvārim notiks Austrijā, Norvēģijā un Zviedrija. Latvijas izlases grupas cīņas notiks Norvēģijas pilsētā Trondheimā.