1. līga Latvijas čempionāts 20.10.2024 15:30

“Ulbroka SK” sagādā pirmo zaudējumu dobelniekiem, čempionei “ONSC/HK Ogre” trešais panākums

940A5029

Latvijas čempionāta vīriešu 1. līgas spēlē sestdien viesos Ludzā trešo sezonas panākumu izcīnījusi čempionvienība “ONSC/HK Ogre”, ar 35:30 pieveicot “SK Latgols juniori” komandu. Savukārt svētdien pirmie punkti izcīnīti vicečempionei “Ulbroka SK”, savā laukumā ar 32:30 uzvarot “ZRHK Dobele/DSS” vienību.

1. līgas čempione sezonu iesākusi ar trīs panākumiem trīs spēlēs, uzvarot arī “RPI-S” (38:19) un “Salaspils SS” (29:25) komandas, tādējādi kopvērtējumā ieņemot līderpozīciju.

Pērnajā sezonā ogrēnieši izcīnīja titulu bez zaudējumiem, no 18 spēlēm uzvarot 17 un vienreiz spēlējot neizšķirti. Turpretī Ludzas handbolisti iepriekšējo sezonu noslēdza tabulas apakšgalā.

Sestdien Ludzā aizvadīts spraigs savstarpējs duelis, Ogres un Ludzas komandām teju visu spēli cīnoties līdzvērtīgi. Izšķirošo piecu vārtu pārākumu čempione panāca vien spēles pēdējās desmit minūtēs.

Pēc pirmā puslaika par trīs vārtiem priekšā atradās “ONSC/HK Ogre” handbolisti (20:17), bet 48. minūtē minimālā pārākumā panāca ludzānieši (28:27). Turpinājumā Ogres komanda, izmantojot skaitlisko vairākumu, veica 8:2 vārtu izrāvienu, tādējādi rezultātu izlīdzinot un nobeigumā izcīnot uzvaru ar 35:30.

• SK Latgols juniori – ONSC/HK Ogre 30:35 (17:20)

SK Latgols juniori Ūzulnieks 10/13, Miškāns 7/15, Zbitkovskis 5/9, Iļjins 4/5, Bulis 4/8

ONSC/HK Ogre – Zellis 11/13, Grunde 8/14, Rudko 7/10, Tirāns 4/6, Mieriņš 2/2, Sidorovs 2/4, Šmidts 1/2

Ulbrokas komanda jauno sezonu iesāka ar zaudējumu “Salaspils SS” komandai (23:28), bet “ZRHK Dobele/DSS” ar divām uzvarām – pār “HK S&A” (33:28) un “SK Latgols juniori” (30:28) vienībām. Turpretī šodien dobelniekiem nācās atzīt vicečempiones pārākumu.

Vēl spēles ievadā dobelnieki spēja rezultātā turēties līdzi. Pēdējo reizi neizšķirtu viesu komanda panāca 23. minūtē (12:12), bet turpinājumā vadības grožus savās rokās jau turēja ulbrokieši, kuri pirmo puslaiku uzvarēja ar 17:13.

Lai gan otrajā spēles daļā mājinieki panāca pat sešu vārtu pārākumu (20:14), dobelnieki līdz finālsirēnai paguva iekrāto deficītu samazināt, tomēr ar to nebija pietiekami, tāpēc spēles nobeigumā ulbrokiešiem uzvara ar rezultātu 32:30.

• Ulbroka SK – ZRHK Dobele/DSS 32:30 (17:13)

Ulbroka SK Drobots 13/16, Lazda 10/15, Vītols 3/5, Bērziņš 2/3, Kozlovs 1/1, Petrovs 1/1, Golubovs 1/1, Pakalniņš 1/3

ZRHK Dobele/DSS – Putra 9/14, Ikvils 5/6, Sproģis 5/7, Kirilka 5/7, Smokro 3/3, Toks 2/5, Leja 1/1