Izlases Sieviešu izlase 29.07.2019 21:00

U17 meiteņu izlase pieveic igaunietes un turpina gatavoties Eiropas čempionātam

u17izlase.jpg

Latvijas U17 meiteņu izlase pirmdienas vakarā aizvadīja pārbaudes spēli Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kur ar rezultātu 40:35 pieveica vietējo Igaunijas komandu “Reval Sport”. Uz pāris dienām komanda atgriezusies Latvijā, bet 1. augustā izlase dosies uz Eiropas čempionātu Gruzijā. 

Pēc pirmā puslaika Latvija vēl bija iedzinējos ar 15:17, taču lieliski nospēlēja spēles otro puslaiku, guva 25 vārtus un izcīnīja panākumu ar rezultātu 40:35. Ar astoņiem vārtiem šajā spēlē izcēlās Anna Stankeviča, kura realizēja visus trīs septiņu metru metienus. Pa septiņiem vārtiem Madarai Cibuļskai un Letīcijai Veinbergai, pieci vārti Kristai Minovai, pa četriem guva Patrīcija Prūse un Elīna Taujēna. Trīs vārtus pievienoja Linda Ribčika, bet vieni vārti Nikai Strēlei un Darjai Ševčenko. “Reval Sport” ir pagājušās sezonas čempione, taču pret Latvijas U17 izlasi nebija pilnā sastāvā. 

Komentāru pēc cīņas sniedza Latvijas U17 izlases galvenā trenere Larisa Veinberga: “Spēles mērķis bija pārbaudīt, vai tās lietas, pie kurām strādājām treniņnometnes laikā, dod rezultātu arī mačā. Pirmajās desmit minūtēs bija daudz brāķa. Spēlējām bez smēres. Pēc tam pieradām pie tā. Turpinājām principā varu teikt, ka spēles plāns strādāja. Kopumā varu teikt, ka esmu apmierināta ar parādīto sniegumu.”

“19. jūlijā komanda sāka treniņnometni. Strādājām desmit dienas, divas reizes dienā. Lielākoties bija tā, ka viens treniņš bija fiziskais, otrs ar bumbām. Šī pārbaudes spēle bija kā noslēgums treniņnometnei. Tagad meitenēm būs divas brīvas dienas. Pēc tam jākrāmē čemodāni, un 1. augustā izlase lidos uz Gruziju,” par turpmāko plānu pirms Eiropas čempionāta stāsta Veinberga. 

Eiropas čempionātā B grupā Latvija spēlēs pret Lietuvu, Šveici, Somiju un mājinieci Gruziju. “Lietuva ir ļoti labi zināma pretiniece. Daudz esam spēlējušas pret viņām. Četras piecas reizes gadā braucam uz Lietuvu. Viņas zina arī mūs, tāpēc šajā spēlē nekādu pārsteigumu nebūs. Godīgi sakot, nav informācijas par Gruzijas U17 izlasi, jo neatradām nevienas spēles ierakstu. Somiju arī labi zinām. Viņas bija pie mums ciemos Salaspilī. Šveici esmu skatījusies. Apmēram zinām, kā viņas spēlē, kā veido uzbrukumus. Tikai Gruzija ir nezināma pretiniece,” Veinberga komentē pretinieces gaidāmajā čempionātā Gruzijā. 

“Ja godīgi, par kaut kādām favorītēm ir grūti runāt. Domāju, ka Lietuva būs spēcīga. Viņas jau iepriekš labi ir spēlējušas. Arī Šveice varētu būt laba, bet tās ir manas favorītes. Skaidrs, ka arī mēs gribam otro vietu grupā, lai cīnītos tālāk. Var redzēt, ka pēdējos mēnešos meitenes ir progresējušas. Gan fiziski, gan taktiski. Progress noteikti ir,” noslēgumā piebilst trenere. 

Latvijas U17 izlase
Vārtsardzes: Laura Hansone (Dobeles SS), Amanda Ovsjuka (Jēkabpils SS)
Labā mala: Linda Marija Ribčika (Vaiņode SS), Darja Savčenko (Salaspils SS), Valerija Zarovska (Dobeles SS)
Labā ārējā: Krista Minova (Jēkabpils SS)
Saspēles vadītāji: Letīcija Veinberga (Dobeles SS)
Kreisā ārējā: Anna Aleksa Stankeviča (Dobeles SS), Madara Cibuļska (Ludza SS)
Kreisā mala: Patrīcija Prūse (Skrīveri), Ilvija Buivide (Dobeles SS)
Līnijas spēlētāji: Nika Strēle (Vaiņode SS), Kitija Drabo (Dobele SS), Elīna Taujēna (Vaiņode SS)

Galvenā trenere: Larisa Veinberga
Trenere: Marija Zaščerinska
Fizioterapeite: Diāna Ņikitina