Izlases Vīriešu izlase 19.03.2020 18:20

Tuminskis: “Vēl vakar un aizvakar situācija bija diezgan mierīga”

1584634846.jpg

Piedāvājam Jums izlasīt portālā Sportacentrs.com sagatavotu interviju ar Latvijas nacionālās izlases handbolistu Austri Tuminski, kurš stāsta par situāciju Turcijā, kur pats valsts augstākajā līgā aizvadīja sezonas noslēdzošo daļu. 

Turcijas Jaunatnes un sporta ministrs Mehmets Kasapoglu šodien ap pulksten 16:00 pēc Latvijas laika pavēstīja, ka pēc sapulces ar prezidentu, kurā tika izvērtēti koronavīrusa riski, tika pieņemts lēmums apturēt handbola, volejbola, basketbola un futbola līgas, ievērojot piesardzības noteikumus. Trešdien tika pavēstīts, ka Turcijā no koronavīrusa miruši divi cilvēki, bet saslimušo skaits pieaudzis par 93 – līdz 191 cilvēkam.

"Vēl vakar un aizvakar situācija bija diezgan mierīga. Drošības apsvērumu dēļ šonedēļ trenējāmies individuāli. Sestdien vajadzēja aizvadīt regulārās sezonas beidzamo spēli, un tad sāktos izslēgšanas mači," teica Austris Tuminskis. "Šodien bija kolektīvais treniņš, un treneris pret komandu attiecās ļoti cilvēciski – tie, kuri negribēja, varēja doties mājās. Daži aizgāja, daži palika. Treniņš beidzās, bet pēc stundas sekoja paziņojums par vietējo līgu apturēšanu. Tagad federācijas pašas domās, līdz kuram datumam sacensības būs pārtrauktas."

"Pirms divām nedēļām bija iepriekšējā spēle. Pēc tās mums iedeva nedēļas atpūtu. Pirmdien vajadzēja atsākties treniņiem, bet pēc drošības mēru pieņemšanas viss tika atcelts. Nekādas panikas nebija – pateica, ka speciāli mums tiks dezinficēta zāle, lai varam mierīgi trenēties. Taču arī otrdien viss tika atcelts," teica Tuminskis. Handbolistiem tika nodrošināta iespēja trenēties svaigā gaisā blakus esošajā futbola laukumā. "Varējām skraidīt pa āru, bet trenažieru zāle gan bija ciet no pirmdienas."

Ja futbola sabiedrība iepriekšējās dienās arvien skaļāk pieprasīja sezonas pārtraukšanu, tad Turcijas handbola aprindās situācija bijusi mierīga, teica Tuminskis. "Par to visu sākumā pasmējāmies, nekādas panikas nebija. Šodien treniņā vairāk runājām savā starpā, un mūsu saprašanai tas vairāk ir ekonimisks trieciens," pauda Tuminskis. "Godīgi sakot, neuztveru to visu tik dziļi, cik pārējā pasaule. No citām slimībām mirst vairāk cilvēku. Bet situācija Eiropā ir drausmīga. Pats atrodos Turcijā, sieva un visa ģimene ir Latvijā. Zinot, kas notiek mājās, ir neliels uztraukums."

"Runāju ar kluba menedžeri par to, kas notiks tālāk. Citās valstīs handbols ir apturēts līdz martam, citur – līdz aprīļa sākumam. Manuprāt, play-off sekos. Ja federācija gribēs vietas dalīt pēc pašreizējās tabulas, tad daudzi klubi būs pret to, mēģinās panākt izslēgšanas spēles. Varbūt nebūs regulārā čempionāta atlikušās spēles. Varbūt pamainīs izspēles shēmu. Nebūs skatītāju un spēlētājus pārbaudīs. Nav skaidrs, kas sekos, bet menedžeris teica, ka šobrīd tikai vienā valstī ir pieņemts lēmums izbeigt sezonu."

Tuminska pārstāvētā "Besiktas" komanda ar 13-2 bilanci ir Turcijas čempionāta līdere, taču identiska bilance ir arī aiz muguras esošajai "Beykoz", kas pirms pusotras nedēļas tika pieveikta savstarpējā cīņā ar 33:29. "Šeit esmu tikai mēnesi. Pirms manas ierašanās komanda bija otrā. Pēdējos divos mačos uzveicām pārējās top 3 komandas un atguvām pirmo vietu. Ja federācija pateiks, ka viss beidzies, 100% pārējie klubi to nevēlēsies pieļaut."