Delegāti un tiesneši 13.05.2024 12:42

Tiesnešiem Radčenko un Pērsim nozīmējums uz sieviešu Eiropas kausa finālu

Handball-7

Pirmo reizi savā karjerā Eiropas mēroga sacensību turnīra finālam izraudzīts Latvijas tiesnešu pāris Aleksandrs Radčenko un Ralfs Pērsis. Viņi 24. maijā Slovākijā tiesās sieviešu Eiropas kausa izšķirošo fināla spēli starp Slovākijas klubu “MSK IUVENTA Michalovce” un Spānijas klubu “ATTICGO Bm Elche”.

Radčenko un Pērsim šī ir otrā sezona Eiropas Handbola federācijas (EHF) sacensībās, taču iepriekš bijis tas gods pildīt tiesneša pienākumus dažādu posmu spēlēs, bet ne finālos.

Tā kā EHF turnīros ir liela konkurence un izvēle starp tiesnešiem, izšķirošajās spēlēs kā finālos un pusfinālos tiek izraudzīti tikai labākie tiesneši, tāpēc nozīmējums uz finālspēli tiesneša karjerā ir liels sasniegums.

Kaziniekam, Bogdanovam un Čerņavskim aizvadītas kaimiņvalstu Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles

Iepriekšējā nedēļā aizvadītas 2025. gada Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles vīriešiem, kurās tika noskaidrotas 25 valstsvienības, kas tālāko sacensību turpinās finālturnīrā.

Kvalifikācijas posmā piedalījās arī abas mūsu kamiņvalstu komandas. Lietuva divās spēlēs spēkojās ar Ungārijas izlasi, bet Igaunija ar Īslandi, taču sasniegt finālturnīru abām valstsvienībām nav izdevies.

Iepriekšējā trešdienā pirmajā Igaunijas spēlē Īslandē, kurā igauņi kapitulēja pretiniekam ar 25:50, kā delegāts pienākumus pildīja Ilmārs Kazinieks. Savukārt sestdien Igaunijā laukumā devās tiesnešu pāris Edmunds Bogdanovs un Ivars Čerņavskis. Šajā spēlē Igaunija atzina Īslandes pārākumu ar 24:37.

Lietuva divu spēļu summā zaudēja Ungārijas izlasei ar rezultātu 49:69.

Foto: Dace Eihvalde / Latvijas Handbola federācija | Joonas Kuuskla / Karli Saul / Marie-Johanna Kippar / Eesti Käsipalliliit