Delegāti un tiesneši 18.04.2024 11:13

Tehniskā delegāte Alpaidze pienākumos Olimpiskajā kvalifikācijā, tiesneši Bogdanovs un Čerņavskis uz Eiropas Kausa pusfinālu

WhatsApp Image 2024-04-16 at 17.03.57_1a915982

Šī gada vasarā no 26. jūlija līdz 11. augustam Francijas galvaspilsētā Parīzē norisināsies vasaras Olimpiskās spēles, tostarp arī handbolā. 

11.-14. aprīlī divpadsmit sieviešu valstsvienības trīs apakšgrupās aizvadīja kvalifikācijas turnīru cīņā par atlikušajām sešām vietām Parīzes Olimpiskajās spēlēs. 

11. aprīlī Spānijas piejūras pilsētā Torreviejā tika aizvadītas savstarpējas spēles starp Čehijas un Spānijas, un Nīderlandes un Argentīnas valstsvienībām, kurās kā tehniskais delegāts tika nozīmēta Viktorija Alpaidze.

Uz Parīzes spēlēm kopumā kvalificējušās 12 sieviešu valstsvienības – Angola, Brazīlija, Dānija, Francija, Koreja, Nīderlande, Norvēģija, Slovēnija, Spānija, Ungārija, Vācija.

Foto: © 2024 IHF

Savukārt no 20. līdz 28. aprīlim Eiropas kausā vīriešiem tiks aizvadītas pusfinālu spēles starp Ungārijas komandu “FTC-Green Collect” un Grieķijas komandu “Olympiacos SFP”, bet otrajā pārī tiksies Īslandes komanda “Valur” un Rumānijas komanda “CS Minaur Baia Mare”.

27. aprīlī pusfināla atbildes spēli Grieķijas pilsētā Iliopolā starp “FTC-Green Collect” un “Olympiacos SFP” komandām tiesās tiesnešu pāris Edmunds Bogdanovs un Ivars Čerņavskis no Latvijas.  

Vēl iepriekšējā nedēļā šis tiesnešu pāris pildīja pienākumus arī Baltijas līgas finālčetrinieka spēlēs Igaunijas pilsētā Pelvā. Bogdanovs un Čerņavskis tika nozīmēti uz pusfināla spēli starp Klaipēdas “HC Dragūnas” un Pelvas “Serviti”, bet nākamajā dienā devās laukumā spraigā bronzas godalgu spēlē starp Klaipēdas vienību un “Viljandi HC”. 

Aktuālo informāciju par handbola aktivitātēm Olimpiskajās spēlēs meklē Starptautiskās Handbola federācijas lapā www.ihf.info, bet informācijai par Eiropas sacensībām iespējams sekot līdzi Eiropas Handbola federācijas lapā www.eurohandball.com.