SynotTip handbola virslīga 19.09.2021 17:12

SynotTip handbola virslīgā uzvaras RPI-S un ZRHK Dobele/Tērvete komandām

NIK_2530

Šodien SynotTip handbola virslīgā savā starpā tikās jaunākā virslīgas komanda un viena no pieredzes bagātākajām komandām šajā sezonā jeb LAT 2006 pret RPI-S komandu. Šajā cīņā jaunība pret pieredzi uzvaru ar rezultātu 36:29 izcīnīja pieredze – RPI-S komanda. LAT 2006 komandas sastāvā, gluži tāpat kā vakardienas spēlē, rezultatīvākais spēlētājs bija Endijs Šnepste ar astoņiem gūtajiem vārtiem, piecus vārtus guva Arza Brunis Butans un Andis Bors. RPI-S komandā ar 11 gūtajiem vārtiem izcēlās Mārtiņš Savickis, bet Normund Blome pievienojas 6, savukārt Uldis Vilsons un Romualds Akimovs katrs pa pieciem gūtajiem vārtiem. Otro šīs dienas spēli savā starpā aizvadīja vienu no vadošo Latvijas handbola klubu junioru komandas – ZRHK Dobele/Tērvete pret SK Latgols junioriem. Šajā duelī pārāki bija dobelnieki ar rezultātu 38:28. Dobeles/Tērvetes komandas rindās deviņus vārtus guva Ričards Juzups, septiņus Kristiāns Pavļenko, bet Oskars Bisenieks un Kārlis Krūmiņš guva katrs piecus vārtus. SK Latgols juniors komandas sastāva Eduards Malahovs guva astoņus vārtus, Renārs Grebeņņikovs septiņus, bet Deivids Kušners – sešus.

LAT 2006 – RPI-S              29:36

Arnis Butans, LAT 2006 komandas treneris:
“Šodien jaunieši spēlēja pret saviem tēviem no vecuma viedokļa, tas deva motivāciju pierādīt savu pārākumu, jo vienmēr un arī mūsdienās jaunietis diezgan ātri iedomājas, ka ir jau priekšā iepriekšējām paaudzēm, tas ir visos jautājumos. Šīs motivācijas dzīti izvēlējāmies spēles plānu tendētu uz rezultātu. Savi augļi tam bija, jo pirmais puslaiks tikai savas steigas pēc netika uzvarēts, bet toties tika fiksēts neizšķirts. Tātad pirmais nezaudētais puslaiks vīru konkurencē tika sasniegts jau otrajā spēlē. Otrajā puslaikā pat pārņēmām vadību, bet neizturējām psiholoģiski, tas ir , gribējām ātrāk palielināt pārsvaru, kļūdījāmies un ātri nonācām iedzinējos, kam sekoja visas spēles pajukšana gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Iemesls bija līdzvērtīgu maiņu trūkums, arī ķermeņa brieduma neesamība, kā arī trīs vadošie spēlētāji sagura. Pēc šīs spēles jauniešiem vajadzētu rasties sajūtām, ka visi kopā un strādājot ar pilnu jaudu viņi spēs izrādīt pretestību arī citām virslīgas komandām.”

Rezultatīvākie
LAT 2006: Šnepste 8, Butans A5, Bors 5, Kušners 4, Štālmanis 3, Butans H. 2, Zellis 1, Bagajevs 1
RPI – S: Savickis 11, Blome 6, Vilsons 5, Akimovs 5, Dumarāns 3, Desmitnieks 2, Garralda 2, Nazarenko 1, Šibins 1

ZRHK Dobele/Tērvete – SK Latgols juniori            38:28

Arvis Juzups, ZRHK Tenax Dobele menedžeris:
“Spēles sākums bija līdzīgs, bet pēc tam mēs diez gan pārliecinoši nospēlējām un spēli uzvarējam, par to prieks. Bet, mēs tomēr vairāk uz šo komandu skatāmies, kā uz iespēju jaunajiem spēlētājiem, šajā gadījumā rezultāts nav tik svarīgs, bet svarīgi, lai spēlētāji, kuri ir vēl sporta skolā vai jau ZRHK Tenax Dobele sastāvā, bet netiek tik daudz spēlēt, iegūst spēļu praksi un pieredzi. Protams, ja komanda spēs aizcīnīties līdz play offiem, mēs tikai par to priecāsimies, bet tāds nav pašmērķis. Par jauno čempionāta izspēles sistēmu, nu redzēsim, šobrīd pēc pirmās nedēļas izskatās, ka tomēr tā starpība starp virslīgas un bijušās 1. līgas komandām ir gana liela, bet varbūt tā arī nebūs, sezona tikai sākas un būs gara.”

Egils Politers, ZRHK Dobele/Tērvete komandas treneris:
“Protams, ka patīkami atkal atsākt spēlēt, tāpat labi, ka šai komandai ir iespēja spēlēt virslīgā, kas nozīmē, ka spēles būs pietiekami daudz un regulāri, zinot, ka iepriekšējie gadi bija principā bez spēlēm. Mūsu vīzija un mērķis primāri ir, lai spēlētāji tiek spēlēt, lai ir spēļu apritē, tāpat uzdevums ir uzvarēt visas komandas, kuras mums ir pa spēkam, un censties “iekost” kādam līderim.”

Rezultatīvākie
ZRHK Dobele/Tērvete: Juzups 9, Pavļenko 7, Bisenieks 5, Krūmiņš 5, Suharevs 3, Meijers 2, Jansons 1. Gavars 1, Ozoliņš 1, Putra 1, Gidrevics 1, Auders 1, Peškovs 1
SK Latgols juniori: Malahovs 8, Grebeņņikova 7, Kušners 6, Mikijanskis 4, Kodaļevs 2, Rozenbergs